SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gaziantep’te oynanan ve ev sahibi ekibin 2-1’lik üstünlüğüyle biten karşılaşmanın ardından Bursaspor ekibi, takım otobüsüne binerek stattan ayrıldı. Bir grup fanatik de, Bursaspor’u taşıyan takım otobüsüne yolculuk sırasında taşlı saldırıda bulundu. Saldırı sonrası takım otobüsünün camlarının kırıldığı görüldü. Yaşanan olayda masör Harun Dobruca ve tercüman Özgür Nac kırılan cam parçaları nedeniyle kafalarından yaralandı.

ÇARPICI İDDİA

Havalimanına gelen takım uçakla Bursa’ya hareket etmeden önce Futbol Şube Sorumlusu Erkan Kamat ve genel menajer Süha Sidal olayın organize bir iş olduğunu sürekli kırmızı ışıklarda durduklarını söyledi. Kamat, “Galip gelseydik cenazemiz çıkacaktı herhalde. Emniyet eskortluk yapıyor tüm lambalarda duruyoruz. Bu takım otobüsü. Böyle rezalet olmaz” diye konuştu.

Genel Menajer Süha Sidal ise, “Bizi her kırmızıda durdurdular ve taşlattılar. Bu organize bir iş. Süper Lig takımıyız biz. Giderken de gelirken de duruyoruz ve taşlanıyoruz. Bu polis ve emniyetin rezaletidir. İç işleri Bakanlığı bunu duysun. Takım giderken de aynı sorun oldu. Arabada yaralılar var. Bu bir rezalettir” dedi.

Yayınlanma Tarihi:08:00,