SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe hasretine sadece 8 ay dayanabilen Emre Belözoğlu, dün FB TV'de kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Ayrıldığı gün çok üzüldüğünü ve hep Samandıra'yı, Kadıköy'ü ve arkadaşlarını özlediğini söyleyen Emre, 3 kupaya da talip olduklarını dile getirdi. Galatasaray ile aradaki 6 puanlık farkın kapanacağı görüşünü savunan milli futbolcu, “3 puanlık sistemde her şey mümkün. Rakibimiz Kadıköy'e gelecek” diye konuştu.

Kurallar gereği Fenerbahçe ile Avrupa Ligi'nde oynayamayan Emre Belözoğlu, Top 16'daki rakip Viktoria Plzen ile Madrid günlerinde iki kez karşı karşıya geldi. Emre yeni rakipleri için şu ifadeleri kullandı: Atletico Madrid'deyken onlarla 2 maç oynadım. Plzen diri bir takım. Önde basmaya çalışan ve iyi kapanan bir takım. Taktiksel anlamda disiplinli futbolcularla karşılaşacağız.

BAŞKALARI DA VARDI!

Bir dönem insanların kafasında ‘Galatasaraylı Emre' algısı olduğunu söyleyen futbolcu, “Ben küçükken Fenerbahçeli'ydim” sözlerini yinelerken “Galatasaray'da küçükken başka takımları tutan başka oyuncular da vardı. Allah bana Fenerbahçe'de oynamayı nasip etti. Fenerbahçe benim için annem, babam, eşim, çocuğum kadar değerli” ifadelerini kullandı.

SALİH VELİAHTIM DEĞİL

Aykut Kocaman ve camianın gelecek yıllar için bel bağladığı Salih Uçan'a ‘Emre Belözoğlu'nun yerini alacak' değerlendirmesi yapılıyor. Emre'nin bu benzetme için yanıtı ise oldukçe net: Gelecek Salih'in, Recep'in elinde. İkisi de çok yetenekli. Salih'i veliahtım olarak görmüyorum. Çünkü kendimi veliahtı olacak bir futbolcu olarak görmüyorum.

DEDİĞİMİ YAPIN YAPTIĞIMI YAPMAYIN

Emre’nin genç futbolculara bir mesajı var: Geçen gün baktım, bir hocamız Recep'e kitap getirmiş. Hiçbir hocam bana kitap getirmemişti. Ben 22-23 yaşında başladım kitap okumaya. Onların bu davranışlara layık olması gerekiyor. Ben gençlere ‘Benim dediklerimi yapın, yaptıklarımı yapmayın' diyorum.

Yayınlanma Tarihi:08:18,