SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bir dönem Arsenal forması giyen fakat 2009’da takımdan ayrılarak bu sezonun başında Tottenham’a transfer olan Emmanuel Adebayor, kendisine yapılan vizyonsuz eleştirilerine bu sezon Premier Lig’in puan tablosunun cevap vereceğini ifade etti.

Adebayor, 2008-09 sezonunun sonunda Arsenal’den ayrılarak Manchester City’ye transfer olmuş, fakat mavilere uyum sağlayamamıştı. 2011-12 sezonunu da kiralık olarak Tottenham’da geçiren Togo’lu santrafor, bu sezonun başında Londra ekibine bonservisiyle birlikte transfer oldu. Adebayor’un bu kararı, Arsenal’de elde ettiği şansı değerlendiremedi ve düşüşe geçti diye değerlendirilse de yıldız santrfor bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını vurguladı.

Togolu golcü, The Telegraph‘a yaptığı açıklamalarda “Arsenal ve Tottenham arasında ezeli bir rekabet var. Arsenal’de iken görevim onlar adına gol atmaktı. Fakat artık Tottenham’dayım ve takımın ilk 4’e girebilmesi için çaba harcıyorum. İlk 4 için elimizde büyük bir fırsat var ve bunu başarmalıyız. Geçtiğimiz sezon son hafta olanlar gibi aynı hatayı tekrarlamak istemiyoruz. Ayrıca şahsi olarak da bunu başarıp, Tottenham’ın Arsenal’den daha iyi olduğunu kanıtlamak istiyorum. ”

Adebayor, 3 Mart’ta White Hart Lane’de oynanacak Londra Derbisi ile ilgili de Arsenal taraftarları tarafından protesto edilme olasılığı hakkında ise “Gözümün önünde ölen insanlar gördüm. 30.000 kişi beni aşağılasa ne olur? Buna sadece şaka diye gülerim.” diyerek Arsenal taraftarlarını kızdıracak sözler sarf etti.

Adebayor, bu sezon Tottenham formasıyla Premier Lig’de 15 kez forma giyerken bu maçların 6’sında sonradan oyuna girdi. (goal.com)

Yayınlanma Tarihi:16:18,