SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Adanaspor Başkanı Bayram Akgül ve Adana Demirspor Başkanı Önder Serin birbirlerine çiçek verdi. Zorlu maç öncesi taraftarlara seslenen iki isim, sağduyu çağrısı yaptı.

HAFTA sonu oynanacak Adana dersinin öncesinde bir ilk yaşandı. Karşılaşmada ev sahibi konumunda olan Adanaspor Başkanı Bayram Akgül, Adana Demirspor Aytaç Durak Tesisleri'ni ziyaretti. Akgül, Demirspor Başkanı Önder Serin'e çiçek takdim ederken, aynı şekilde Serin de Adanaspor Başkanı Akgül'e çiçek verdi. İki kulüp başkanı objektiflere poz verirken dostluk çağrısı yaptı. Adanaspor Başkanı Bayram Akgül, Adana Demirspor'un dost ve kardeş kulüp olduğunu söyledi. Ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Adana Demirspor bizim rakibimiz değil kardeşimizdir. Bu vazgeçilmez bir durum. Bugün neyse yarın da o olacak. Bu maçta dostluk kardeşlik kazansın. İnşallah sezon sonunda kol kola Süper Lig'e çıkarız.”

DOSTLUK DEVAM EDECEK

ADANA Demirspor Başkanı Önder Serin ise, “Tatlı rekabet içerisindeyiz. Bu rekabet dilerim Süper Lig'de olsun. Bayram başkan dostluktan bahsetti. Ben de aynı fikirdeyim. Ben dostluğun yanı sıra taraftarımızın centilmenliğinden bahsetmek istiyorum. Erciyes maçında 1-0 mağlup durumdayken hakem golümüzü vermedi. 3-0 yenik durumdaydık ama taraftarlarımız en ufak aleyhimize tezahürat yapmadı. Ve futbolcularımızı yanlarına çağırdılar. Adanaspor maçı galip de gelebiliriz, mağlup da olabiliriz, berabere debitebilir, sonuç itibariyle dostluk devam edecektir” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:11:29,