SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

FIBA kokartlı hakemlerimiz Özlem Yalman, Rüştü Nuran ve Emin Moğulkoç bu sene düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonalarında görev alacaklar.

FIBA, EuroBasket 2013, EuroBasket Women 2013 ve 2015 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde görev alacak hakemleri açıkladı. Şampiyonada ülkemizi FIBA Kokartlı hakemlerimiz Özlem Yalman, Rüştü Nuran ve Emin Moğulkoç temsil edecek.

Geçtiğimiz günlerde FIBA Kadınlar U19 Dünya Şampiyonası'nda görev alacağı açıklanan Özlem Yalman'a FIBA'dan yine önemli görevler verildi. Yalman, 15-20 Haziran 2013 tarihlerinde Fransa'da düzenlenecek olan ve A Milli Kadın Takımımızın da mücadele edeceği EuroBasket Women 2013'de düdük çalacak. Şampiyonada yer alan ülkeler şunlar; Belarus, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Büyük Britanya, İtalya, Letonya, Litvanya, Karadağ, Rusya, Sırbistan, Slovakya, İspanya, İsveç, Ukrayna.

Yalman ayrıca 7-9 Haziran 2013 tarihleri arasında İsrail'de düzenlenecek 2015 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu'nda da görev alacak. Eleme grubunda Makedonya, İsrail, Portekiz ve Almanya takımları mücadele edecek.

4-22 Eylül 2013 tarihleri arasında Slovenya'da düzenlenecek ve A Milli Takımımızın da mücadele edeceği Euro Basket 2013'de görev alacak hakemler de açıklandı. FIBA'dan yapılan açıklamada şampiyonada FIBA Kokartlı hakemlerimiz Rüştü Nuran ve Emin Moğulkoç görev alacak. Öte yandan Rüştü Nuran FIBA Erkekler U19 Dünya Şampiyonası'nda da düdük çalacak.

Türkiye'nin de mücadele edeceği şampiyonada yer alan diğer ülkeler şöyle; Belçika, Bosna Hersek, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Büyük Britanya, Yunanistan, İsrail, İtalya, Letonya, Litvanya, Makedonya, Karadağ, Polonya, Rusya, Sırbistan, Slovenya, İspanya, İsveç ve Ukrayna.

Trtspor