SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanya La Liga takımlarından Real Madrid’in Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo, GQ dergisinin Mart sayısındaki kapak yıldızı oldu. Portekizli yıldız, günün birinde Manchester United’a dönebileceğinin sinyalini de verdi.

Ronaldo GQ’ya verdiği röportajda, “Eleştiri bizim hayatımızın bir parçası ancak saha dışındaki konularda eleştirilmem canımı çok acıtıyor. Saha içindeki eleştirileri umursamıyorum çünkü sahaya tekrar çıkıyorum ve çuvalladığım zamanlarda bunu ilk farkeden ben oluyorum” ifadelerini kullandı.

Yıldız oyuncu ilk forma giydiği günü ve Manchester United dönemiyle igili oldukça samimi açıkamalarda bulundu. Portekizli yılzı bu konuda, “İlk formamı 7 yaşında renkleri siyah-beyaz olan National Madeira takımında giymiştim ve çok heyecan verici bir andı. Manchester’da oynadığım bir dönemde Ferguson’la aramızda geçenler bazen yanlış değerlendirildi. Ferguson hem teknik adam olarak hem insan olarak harika birisi. Ona şükran duyuyorum. Ferguson bana her zaman, profesyone olmamı, kendim gibi olmamı, her zaman hedefime odaklanmamı ve hiçbir zaman inancımı kaybetmememi söyledi” sözlerini kullandı.

Ardından tekrar Manchester’a dönme ihtimaliyle ilgili bir soruya ise, “En iyi insanlarla çalışmak her zaman onur vericidir” cevabını verdi.