SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Kulübü Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran, futbol takımının eski masörlerinden Necati Yücel’in yeniden göreve getirilmesiyle ve Yücel’in basında yer alan beyanlarıyla ilgili açıklama yaptı.

Siyah-beyazlı kulübün internet sitesinden yayımlanan açıklamada, Tamer Kıran’ın eleştirisinin Yücel’in göreve getiriliş usulüne yönelik olduğu belirtilerek, şu ifadeler kullanıldı:

”Sayın Necati Yücel’in göreve getirilmesiyle ilgili itirazım ve tavrım, profesyonellik ve kurumsallık kriterleri içerisinde yapılmış bir hataya dikkat çekmektir. Usule dair yöneltilen bir eleştiri, asla Sayın Necati Yücel’in şahsına ve kişiliğine dönük değildir. Akabinde gelişen süreçlerde, spekülasyonları körüklememek, camiaya ve Beşiktaşımıza zarar vermemek adına, mümkün olduğunca suskun kalmayı tercih etmişken, konu şahıslara ve kişiliklerine dönük kasıtlı bir tutummuş gibi algılattırılmak istenmiştir.

Beşiktaşımıza hizmet etmiş değerli bir ismin şahsına dönük karşı bir tavır içinde olmam asla söz konusu olamayacağı, bunun, bugüne kadar savunageldiğimiz Beşiktaşlılık kültür ve değerleriyle çelişeceği son derece açıkken, şahsımı tanıyanlarca nezaket dışı bir tavra tevessül etmeyeceğim de bilinir. Hal böyleyken, bazı basın yayın organlarında Sayın Yücel’in şahsımla ilgili haksız ve asılsız beyanları yer almıştır. Bir hata var ise özür dileyecek olgunluğa her zaman sahip olmakla birlikte, Sayın Necati Yücel’den özrü gerektirecek bir konu mevzu bahis değildir, olmamıştır. Şu ana kadar ve bundan sonra ‘Kameraların önünde ve ardında’ özür dilemem söz konusu olmayacaktır.”

Yayınlanma Tarihi:16:55,