SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TRTSpor'da yayınlanan Kupa Saati Programına katılan ve Bate karşısında şansın kendilerinden yana olduğunu dile getiren Yüksel Günay ‘'Tabii şansa da bağlamak lazım işi. Futbolda şans önemli. Şans bizden yanaydı. Bu turu geçtik. Zannediyorum önümüzdeki turda da takım olarak herkes bir şey yapmak peşinde, herkes arzulu hoca dahil. Şimdi sporcu arzulu olursa ümit var demektir. Bugün Fenerbahçe'de bu mevcut. Ben tahmin ediyorum biz bu turu da geçeriz ama ondan sonra ne yaparsınız derseniz onu bilmiyorum'' diye konuştu.

İYİ FUTBOL OYNAMADIK

Aykut Kocaman'ın verdiği görevi futbolcuların yerine getirmeye çalıştığını söyleyen Yüksel Günay ‘'Belki oh çektik ama ben neticeye bakıyorum. İyi futbol yok ama tur atladık. Yani bunu böyle düşünmek lazım ama şöyle bir şey de var; sanırım hocanın verdiği görevi herkes yapmaya çalıştı. Disiplin vardı. Şimdi arkadaşlar söylüyor geriye çekildi diye. Ben pek fark etmedim geriye çekildiklerini de. Biraz sıkıştık tabii bu geriye çekilme anlamında değil. Şimdi bir gol daha bulabilseydik şimdi bunları belki de konuşmayacaktık'' dedi

BATE maçı sırasında taraftarların Şükrü Saracoğlu Stadı dışındaki desteklerine de değinen Günay ‘' Fenerbahçe taraftarı her zaman bunu yapıyor. Bu ilk değil. Gelen cezayı kendisi alıyor bunu yapıyor. Aslında bu cezayı almamak lazım. Ama nedense bu cezalar uygulanıyor Avrupa'da da uygulanıyor. Ama yine istemediğin olaylar yaşanıyor'' şeklinde konuştu.

TEZAHÜRAT İLE BAŞKAN AYRILMAZ

Fenerbahçe Ülker – Barcelona Regal ile oynadığı maç sırasında taraftarların yönetime tepkisi ve yaşanan olaylar ilgili de açıklamlarda bulunan Yüksel Günay, “Takım iyi mi derseniz iyi değil. İyi basketbol oynamıyoruz zaten iyi basketbol oynasak Barcelona'ya mağlup olabilirsin de aradaki fark böyle olmaz. Taraftar diyor ki Yönetim istifa. Yani taraftarın yönetimi istifaya davet etmesi bir heyecan. Ama bu çağrılarla Yönetim ayrılmaz iş başından. Yönetime saygılı olmak lazım şimdi yönetim ne yaptı basketbolda ona bakmak lazım. Paraysa para. Şuan da Fenerbahçe basket hocasının kariyeri tartışılmaz. Adam Avrupa'nın bir numarası, Avrupa şampiyonluğu var. Ama bizde olmadı. Bizim taraftarımız da her nedense bir kümeleşme mevcut. Bilmiyorum tespit yapabiliyor musunuz. Bir taraf aksini söylüyor diğer taraf aksini söylüyor. Buna bir çare bulmak nasıl olur; hepsini yeneceksin. Ama buradan ben taraftara diyeyim ki bu tip tezahüratlar bize yakışmıyor. Yönetimin gitme zamanı var, kongresi var. Yani bunu böyle yapmasınlar doğru olmuyor bakın şimdi biz Kasımpaşa maçı oynayacağız. Orada birlik, beraberlik lazım. Belki Avrupa'da baskette olmayacağız ama Türkiye'de lig şampiyonluğu var hala yarışmaların içindeyiz'' ifadelerini kullandı.

YAŞANAN OLAYLAR ORGANİZE

Yaşanan taraftarlar olaylarına çare bulmaya çalıştıklarını belirten Yüksel Günay, “Şimdi bakın taraftara saygı sevgi duymak lazım. Çünkü taraftarda kulübüne sevgi saygı duyuyor. Burada önemli olan şu; bazı taraftarlar 5 kişi 10 kişi bir birlik oluşturuyor. Bir de toplum psikolojis. Yani düşünebiliyor musunuz, 10 bin kişi içinde 50 kişi başlasa yönetim istifa hakem bilmem ne diye 10 bin kişi iştirak ediyor. Ama bu doğru değil buraya hazırlıklı geliniyor. Buraya hazırlıklı gelindiği zaman kulüp ve yönetim zarar görüyor. Bir de netice kötüyse yandınız. Deniyor ki 40bin kişi yönetim istifa diyor. Bu öyle değil işte. Bir çare bulacağız bunlara. Bunların organize olduğunu yüzde yüz düşünüyorum. Benim yönetim kurulum, başkanım hakikaten hizmet ediyor çalışıyor. Gereken bir şey varsa ben söylerim zaten, kürsüden söylerim. Yani böyle taraftar bir kere taraftar ismi üstünde bir takım hiç mi mağlup olmayacak. Bir takım hiç mi berabere kalmayacak. Yani Barcelona maçını o farkla kapattık inanır mısınız futbol maçını biz seyredemedik yani herkesin yüzü asık herkes bunu konuşuyor ne yapalım ne edelim diye. Bunu konuşanlar üst makamlarda oturan insanlar Kulübün Başkanı dahil herkes düşünüyor. Herkes şuna inansın lütfen kulübün bu günkü Başkanı çare arıyor. Bulacağız elbet bir şey bulacağız bir şeyler var biz de bunu hissediyoruz. Basket için söylüyorum efendim inşallah halledeceğiz'' dedi.

Yayınlanma Tarihi:16:45,