SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kariyeri boyunca pek çok ülkede bulunduğunu söyleyen Baros, “Havası ve güneşi ile birlikte bir aile için en ideal yer Türkiye'ydi. Orada olmak tatilde olmak gibiydi” dedi.

Türkiye ile ilgili birçok konuda açıklamalarda bulunan Baros, İngiltere, Fransa ve Türkiye gibi birçok ülkede yaşadığını belirtti.

31 yaşındaki forvet, “Bunların içinde aile yaşantısı açısından en ideal yer Türkiye'ydi. İklim koşulları ve güneşli havası bunda en önemli etkendi. Türkiye'de olmak tatilde olmak gibiydi. İstanbul'da yakınlarım ile olmak en iyisiydi diyebilirim. Evde havuz başında vakit geçirmeyi ve barbekü yapmayı çok seviyordum” dedi. Kendisine ‘Türkiye'de yaşamanın hala çok tehlikeli olduğunu söyleyen birçok insan var' düşüncesi iletilen Baros bu konuda şunları söyledi: “Bunlar biraz varsayım ve söylenti. Orada pek çok Avrupalı ve başka yabancılar da yaşıyor. Kişisel olarak ben öyle çok tehlikeli diyebileceğim ve korktuğum bir olayla karşılaşmadım. Evet kültürel olarak benden çok farklı komşularımla sıkı ilişkiler kurmadım. Ancak sonuç olarak oradaki yaşantı da bildiğiniz bir büyükşehir yaşantısı.”

Türkiye'deki futbol ortamının da çok ateşli olduğu ifade eden Baros, “Yeri geldiğinde başımıza taş ve çakmak yağdığı oldu. Galatasaray'da değişen yönetim ve teknik kadro ile birlikte kadro dışı kalmaya başladım. Her futbolcu oynamak ister ama sonuçta onların da farklı bir futbol mantaliteleri vardı. Bir futbolcu eleştirilebilir, protesto edilebilir. Ancak en ağır olanı kendi taraftarın tarafından ıslıklanmaktır” diye konuştu.

Onur Dinçer/Skorer Özel