SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçeli Emre Belözoğlu, FBTV’deki programa “Bir ayrılık gibi değildi, kısa bir araydı” diyerek başladı ve “Ben ilk ayrıldığım günde yaptığım açıklamalarda çok fazla röportaj vermesem de üzgün olduğumu, futbolu Fenerbahçe’de bırakmak istediğimi söyledim. İnsan kendisini yurtdışında dinleyebiliyor. Nerede hata yaptığımı düşündüm. Eşimle birlikte nerelerde hata yaptığımı uzun uzun konuştuk. Orada huzurluydum ama burayı unutmak zordur, imkansızdır. Aklım kalbim Fenerbahçe’deydi. Geçmişte yaptığım hizmetler gibi, hizmetlerime devam etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

İŞTE EMRE’NİN AÇIKLAMALARINDAN SATIRBAŞLARI

BİR TARAFTARIN ÇOCUĞUNA EMRE ADINI VERMESİ İÇİN DÜŞÜNCELERİ

İnsanların ilgilerine, sevgilerine, teveccühlerine layık olmak gerekiyor. Umarım saha içinde ve dışında bu taraftara en iyi şekilde hizmet ederek layık olabilirim

BATE MAÇI İÇİN YORUMU

Açıkçası deplasmanda oynadığımız maç bizim adımıza gerek ligdeki oturmuş görüntümüze örnek oldu. Öyle güzel bir örnek teşekkül etti ki BATE maçında 10 kişi kalmamıza rağmen 11’e 11 oynamışız gibi oldu. Arkadaşlarım çok güzel mücadele etti. Son zamanlardaki yükseliş BATE maçından sonra başladı. BATE küçümsenecek rakip değil, önemli takımları farklı yenmiş bir ekip. Onların dezavantajı liglerinin arada olmasıydı. Bizim daha kaliteli ayaklarımız var BATE’ye göre. Bu maçlarda da bu böyle oldu.Daha önce de söyledim, henüz yolun başındayız. 3 kulvarda da yolumuza devam ediyor. İşin içinde olan olmayan herkesin destek vermesi gerekiyor

SAHİL HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİ

Recep ile çok çalıştık geçen sene, Salih’in adını duydum maçlarını izledim 2,3 haftadır birlikte oynuyoruz. İkisi de çok kaliteli isimler ama gençlerin şunu kavraması lazım yetenekli olmalarının yanı sıra tempo kazanmaları gerekiyor. Onların da oynadıkları maçlardan savaşmaları gerekiyor. Türkiye’de yetenekli isimler beklenen sıçramayı yapamıyorlar. Salih’i veliahtım olarak görmüyorum. Çünkü ben o yapıda bir oyuncu değilim ilk olarak takımlarına destek versinler daha sonra Avrupa’ya da açılırlar. Çok çalışırlarsa ve tempo kazanırlarsa çok iyi yerlere gelebilirler.

İSPANYA MACERASI

Burada oynanan futbol ile Avrupa’da oynanan futbol arasında tempo farkı var. Ancak bu oyuncuların sorumluluğunda olan birşey. Her hoca kendisine göre sistemi vardır. 3 gün de bir maç olsun haftada bir maç olsun hemen hemen herkes aynı idmanları yapıyor. Burada farkı ortaya koyan oyunucunun kalitesi ve özverisidir. Avrupa’da oyuncular daha iş ahlakı gelişmiş daha istekli ve arzulular. Benim kendime getirebileceğim eleştiri bu yönde olabilir.

ŞAMPİYONLUK YARIŞI NASIL ŞEKİLLENİR?

– F.Bahçe isminin olduğu her yerde kupaya taliptir. Kupada ve Avrupa’da yolumuza güzel bir şekilde devam ediyoruz. Sadece ligde rakibimizden 6 puan gerideyiz. Ancak, 3 puanlık sistemde kapanmayacak bir fark değil. Rakibimiz Kadıköy’e gelecek, bu bir avantaj. Takımımız Avrupa’da özellikle daha iyi performans sergiliyor. Avrupa’da gösterilen iyi performans lige de yansıyor. 3 kulvarda da kupalara talibiz.

NASIL FENERBAHÇELİ OLDU

Ben Fenerbahçe’ye geldiğimde 28 yaşındaydım. İnsanların gözünde Galatasaraylı Emre algısı vardı bu gerçek. Bu arada ben bir röpotajda Fenerbahçeli olduğumu açıklamıştım. Emre camiaya iyi gözükmek için öyle söylediğim belirtildi. Futbolcuların çocuklarında tuttukları takımlar vardır.Her zaman oynadığım takıma kendimi ait hissettim ve elimden geleni yaptım. Tabi ki Fenerbahçe’de geçirdiğim 4 sene taraftarın ve yönetimin bana destek çıkması burayı benim evim yaptı. Şimdi çocuklar Fenerbahçe forması giyip benim adımı söylüyor. Bundan başka birşey düşünmüyorum.

F.BAHÇE NEREYE KADAR GİDEBİLİR?

Plzen ile iki maç yaptım çok iyi takım. Kolay bir maç olmayacak. gitmememiz için hiçbir neden yok. Bu takım finale kadar kupaya kadar gider. Kimse kolay maçlar olarak görmesin Türkiye Ligi’ne göre çok zor maçlar olacak ama elimizden geleni yapacağız.

“PLZEN GÜÇLÜ BİR TAKIM”

“Viktoria Plzen ile Atletico Madrid’deyken 2 maç oynadım. Güçlü bir takım. Ama biz kendimize güvenip çalışırsak, bu takım finale kadar gider. Dünyadaki ender milletlerden bir taneyiz. ‘Çek bir Letonya’ demişlerdi zamanında. Hayata biraz gerçekçi bakarsak bazı şeyleri görürüz. Çekler, 6-7 yıllık düşüşün ardından yine güçlü bir takım kurmaya çalışıyor. Plzen diri bir takım. Önde basmaya çalışan ve iyi kapanan bir takım. Napoli’ye 2 maçta 5 gol atıp hiç yemediler. Taktiksel anlamda disiplinli futbolcularla karşılaşacağız.”

“KENDİMİ DİNLEDİM”

“Aslında insanın hayatında çok şey değişebiliyor. Kendimi dinleme adına, aileme yönelme adına büyük bir fırsattı. Hiçbir zaman mükemmel olarak görmedim kendimi. Bu 6 ay bunları görme fırsatı verdi belki de. Sahanın içinde bitmediğini her şeyin belki gördüm. Sadece 3 maç oynadım. Geçmişten pek farklı bir perfomansım yok. Kötü oynadığım oldu ama kötü mücadele ettiğim hiç olmadı. Bunun devam edebileceğinin sözünü de verebilirim. Sahada bitmediğini, binlerce insanı etkilediğimi göremiyordum eskiden. Bu yönden benim için faydalı oldu diyebilirim. Bizi çocuklar da izliyor, oğluma baktığımda gördüm bunu. Biz sadece futbolcu değiliz yani.”

“FUTBOLCULAR BÜYÜK PARALAR KAZANIYOR”

“Futbolcu önce hayatının merkezine bu mesleği yerleştirecek. Futbolcular büyük paralar kazanıyor. Bu kadar maddiyatın yanında itibar… Giydiğiniz forma nedeniyle binlerce insan size itibar gösteriyor. Futbolu bıraktıktan sonra bile bitmiyor bu. Sıra bile bekletmezler size. Arda’ya da söylemiştim. Senin için yazılan en çok bu “artık kanatlandı, uçacak” yazmazlar. Bu kadar olur. Bu düşebilir ama daha da artmaz. Önemli olan bunu üstte tutmak. Esas aktörler futbolcular… Başta hayatın merkezinde bu meslek olmalı. Onlara çok şey kazandıracaktır.”

Yayınlanma Tarihi:14:31,