SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Seyircisiz maçlar her zaman sıkıntılı olur. Fenerbahçe maçın 20. dakikasında rakibin 10 kişi kalmasıyla büyük bir avantaj yakaladı. BATE Borisov kolay bir takım değildi. 10 kişi kalmak bazen takımların daha fazla efor sarfetmesine neden olur. Tıpkı ilk maçta Fenerbahçe'nin yaptığını dün gece de Borisov yaptı. Konuk ekip oyun disiplininden hiç kopmadı ve rakibinin savunmada yapacağı hatayı bekledi.

Cristian'ın golü çok önemli bir zamanda geldi. Soyunma odasına bir adım önde girmek Fenerbahçe'nin stresten uzaklaşmasını sağladı. Ancak ikinci yarının büyük bir bölümünde panik havası vardı. Sow ve Kuyt'un kaçırdığı goller turu zora sokabilirdi. Meireles'in bu takım için çok önemli bir oyuncu olduğunu söyleyebilirim. Emre'nin yokluğu büyük bir kayıptır. Bundan sonraki turlarda Emre'nin olmaması Fenerbahçe adına önemli bir dezavantajdır. SOW ile Webo birbirini iyi tamamlıyorlar. Dün gece beklenenden fazla pozisyon bulan Fenerbahçe son vuruşlarda isabeti bulamadı. Salih gelecek vaadeden bir isim. Kendisini geliştirdiği takdirde Fenerbahçe'ye uzun yıllar hizmet verecektir. Saha içinde cesaretli ve üretken pozisyonda görev yapıyor. Savunma yönü de iyi. Daha fazla şans bulması onun gelişimine katkı yapacaktır.

PLZEN KOLAY OLMAZ

Bundan sonraki turda Plzen ile karşı karşıya gelecek olan Fenerbahçe'nin işi çok kolay olmayacak. Rakip İtalya'nın güçlü temsilcisi Napoli'yi iki maçta da yenerek son 16'ya kaldı.

ARTIK KOLAY MAÇ YOK

Kuyt beklediğim futbolunu sergileyemedi. Tipik bir takım oyuncusu ancak eski gücünden uzak gördüm. Hücuma daha çok katılmasını bekliyordum. Ziegler çok vasattı. Gökhan Gönül ise çok çalıştı ve sağdan bir çok atağın başlangıcına katkı yaptı.

Son dakikalar oldukça sıkıntılı geçti. İkinci gol gelmeyince futbolcular skoru koruma moduna girdiler. Bu da maçın gidişatını etkileyebilirdi. Konuk takım eksik kalınca iki tarafın da oyun planı değişti. Turu geçen Fenerbahçe'yi kutluyorum. Avrupa'da başarı diliyorum.