SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Vekili Abdullah Kiğılı, Bate Borisov’u yenerek UEFA Kupası’nda ilk defa son 16’ya kalmak istediklerini söyledi.  UEFA Avrupa Lig’i 2. tur rövanş maçında bu akşam, Bate Borisov ile karşılaşacak Fenerbahçe’de Başkan Vekili Abdullah Kiğılı, ”Turu geçeceğiz” dedi.

İlk maçın avantajı ile karşılaşmaya çıkacaklarını belirten Kiğılı, ”Amacımız bu turu atlamak. Bundan sonra da tarihimizde ilk defa 16’ya kalmış olacağız. İnşallah bu akşam galip gelip, yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

Maçın seyircisiz oynanmasını ise çok kötü bir durum olarak değerlendiren Kiğılı, ”Bazı azınlık gurupların bu duruma sebep olduğunu ve taraftarların bu konuda daha dikkatli olması gerektiğini söyledi. Kığılı, bu durumdan 32 bin kombine biletli seyircinin ve loca sahiplerinin olumsuz etkilendiğini belirtti. Ayrıca Fenerbahçe Kulübü’nün büyük hasılat kaybına uğradığını kaydetti. Son olarak Galatasaray’ın Schalke karşısında aldığı 1-1’lik skoru değerlendiren Kığılı, Galatasaray’ın şansının devam ettiğini dile getirdi.

Yayınlanma Tarihi:15:48,