SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray maça çok iyi başladı. Muhteşem bir stat ambiansı vardı. Taraftar desteğini arkasına alan ev sahibi takım “Kazanmak” için sahaya çıktığının sinyalini verdi. Drogba ile başlayan atakta Selçuk'un asistiyle Burak Yılmaz çok şık bir gol attı. Schalke karşısında erken gelen bu gol sonrasında fark olacağını düşündüm bir anda. Schalke sıkıntılı günlerden geçiyordu. Buna rağmen gol sonrasında dengeyi kurdular.

Mükemmel bir atmosfer içinde oynanan maçta Drogba'dan çok şey bekliyordum. Ancak iş sadece Drogba ile bitmiyor. Takım olmak gerek. Galatasaray'ın dün gece en büyük sıkıntısı Sneijder oldu. Çok beğendiğim Hollandalı takımına hiç bir katkıda bulunamadı. Erken gol sonrasında baskıyı artırması gereken Galatasaray anlamsız bir şekilde durdu. Kanatlar iyi çalıştı ama gol noktalarına etkili ortalar yapamadı. Sneijder önemli bir oyuncu ama takımı yeterince tanımıyor. Selçuk İnan inanılmaz yetenekli bir isim. Ama Sneijder'in gelişinden sonra ikinci planda kalmış gibi görünüyor. Drogba iyi niyetli ve önemli bir futbolcu ama Schalke savunması dün gece çok iyi oynadı. Galatasaray'ı iyi çalışmışlar. Çok fazla ceza alanına sokmadılar. Burak'ın gol noktalarındaki etkinliğine izin vermediler.

İlk maç karşılıklı golle bitti. Schalke adına iyi bir sonuçtu. Galatasaray rövanşta bir hayli sıkıntı yaşayacak. Ancak Drogba-Burak ikilisi bana kontratak futbolu adına farklı bir görüntü çizdi. Almanya'daki maç da farklı olacak. Schalke ev sahipliği avantajıyla rakibinin üzerine gidecek. Bu Galatasaray'ın işine yarayabilir. Benim için dün gecenin en büyük hayal kırıklığı Sneijder oldu. Schalke adına maç öncesinde Sneijder ve Drogba büyük korkuydu. Ne yazık ki, iki yıldız da beklenen performansından uzak kaldılar.

İki ayaklı maçlarda rövanşlar büyük süprizlere açıktır. Galatasaray adına beraberlik kağıt üzerinde sıkıntı olarak görünebilir ama maçlar sahada oynanıyor. Galatasaray Avrupa deneyimi olan bir ekip. Fatih Terim önemli bir çalıştırıcı. Rövanş için Fatih hocanın farklı bir oyun planı uygulayabileceğini düşünürsek, neler olacağına dair fikir yürütmez zor. Çok güzel bir maç olmadı. Galatasaray beklediğim performansı sahaya yansıtamadı. Taraftar avantajını iyi kullanamadı. Rövanşta da Türkler‘in desteğinin olacağını düşünürsek, kimin tur atlayayacığını söylemek için bir 90 dakika daha beklemek zorundayız diyebilirim.

Gecenin en güzel tarafı tribünlerdi. Galatasaray çok iyi bir stada sahip olmuş. Taraftarlar maç öncesinde dersine iyi çalışmış ve takımına müthiş destek veriyor. Galatasaray, Schalke'yi geçtiği takdirde Şampiyonlar Ligi'nde büyük yol alabilir.

Yayınlanma Tarihi:08:07,