SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Borussia Dortmund’un 15 puan önünde Bundesliga lideri olan Bavyera ekibi, Şampiyonlar Ligi’nde de Arsenal’i deplasmanda 3-1 devirmeyi başardı. Bild’e konuşan Fransız oyuncu, “Biz gerçekten çok iyiyiz. Hiç bu kadar güçlü olmamıştık. Şu an oynadığım kadro Bayern Münih’te dahil olduğum kadrolar arasındaki açık ara en kuvvetlisi.” diye konuştu.

Takım olarak olgunlaştıklarını söyleyen Ribery, “Artık daha tecrübeli ve olgunuz. Takım haline geldik, mükemmel oyuncularımız ve kulübemizde dahi her an oyunu değiştirebilecek arkadaşlarımız var. Takımın havası müthiş ve büyük başarılar kazanmaya hazır durumda.” dedi.

Geçtiğimiz sezon Şampiyonlar Ligi’nde final oynayan, fakat Chelsea’ye mağlup olan Bayern Münih bu sezon da final için emin adımlarla yol alırken, 29 yaşındaki kanat oyuncusu, “Bu kupayı kazanmak bizim için imkansız değil. Şampiyonlar Ligi büyük bir hedef olabilir, ama biz de büyük bir takımız. Arsenal karşısında çok iyi oynadık ve 3-1’lik deplasman galibiyeti elde ettik.” ifadelerini kullandı.

Barcelona’nın da eski Barcelona olmadığını ve Bayern Münih’in çok güçlendiğini ifade eden yıldız oyuncu, “Artık kimseden, özellikle de Barça’dan çekinmemize gerek yok. Onların değişik bir mental yapısı, oyun sistemi ve felsefeleri var. Ama şu an bana onlarla karşılaşmaktan çekinip çekinmediğimi sorsanız hayır derim.” şeklinde konuştu.

Barcelona, Milan deplasmanında 2-0’lık şok bir mağlubiyet aldı.