SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Napoli Teknik Direktörü Walter Mazzarri, Avrupa Ligi mücadelesinde rotasyona gitmeyi düşündüğünü ve Serie A’ya şu an için her turnuvadan daha fazla değer verdiklerini kabul etti.

Viktoria Plzen’e ilk maçta 3-0’lık yenilgi alan Napoli, bu maçta rotasyona gitmesi durumunda bir üst tura çıkma şansına da büyük oranda veda edecek gibi gözüküyor. Kadroda rotasyona gitmeyi planladığını açıklayan teknik adam, “Şampiyonlar Ligi’nde Barcelona’yla karşılaşacak dahi olsam, ilk işim 3 gün sonraki Serie A maçına hazırlanmak olur.” diye konuştu.

Juventus’un 4 puan gerisinde kuyruk takibi yapan Napoli, 20 yıldan beri ilk defa Serie A’yı şampiyon bitirme şansına da sahip konumda. Avrupa’da da etki bırakmak istediklerini açıklamış olan Mazzarri, 3-0’lık Plezen hezimetinden sonra yapacağı büyük etkiyi yarınlara bırakmak zorunda kaldı.

Her maçı ciddiye aldıklarını belirten teknik adam, “Bizim için her maç büyük bir önem taşıyor, ama ilk maçta ağır yara aldık. Rakibimiz Plzen ve teknik patronlarını tebrik ederim, zira çok iyi futbol oynuyorlar.” ifadelerini kullandı.

Napoli, Serie A’da 51 puanla ikinci sırada bulunuyor.