SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin Hollandalı yıldızı, Sarı-Lacivertlilere geliş hikayesini anlattı.

BBC’ye konuşan Kuyt, Liverpool’dan ayrılmasıyla ilgili, “Altı mükemmel yıl geçirdim. Ama son yıl istediğim kadar oynayamıyordum. Kulübün ve menajerlerin kararlarına hep saygı duyarım, ama kendimi yedek kulübesinde maç seyrederken görmek istemedim. Brendan Rodgers aslında bana karşı çok iyiydi. Çünkü beni arayıp, kariyerimde başarılar dileyen ilk insanlardan biri de oydu” dedi.

Hayatı boyunca bir Liverpool taraftarı olarak kalacağını belirten Kuyt, “Kariyerim sona erdikten sonra da oturup, maç izleyebilirim” diye de ekledi.

“BENİM ARADIĞIM BUYDU”

Kuyt Fenerbahçe’ye gelişini ise şöyle açıkladı:

“Ben daha gençken, benim Hollanda’daki takımım Feyenoord ve Fenerbahçe arasında bir maç vardı. Ağustos 2002’deki bir Şampiyonlar Ligi mücadelesiydi. O maçta taraftarlardan ve maçın atmosferinden çok etkilenmiştim. O günden bu yana Fenerbahçe’yi ufak ufak takip ettim. Daha sonra dostum Pierre Van Hooijdonk, orada iki ya da üç yıl oynadı. Benim için hep ilginç bir kulüptü, ama Liverpool’dan ayrılmaya karar verene ve onlar benimle ciddi anlamda ilgilenene dek Fenerbahçe’de oynamayı hiç düşünmedim. İngiltere’de de herkes futbol soluyor. Burada da aynı, ama farklı bir şekilde. Benim aradığım da buydu, farklı bir kültür, farklı bir mücadele” diyor. Türkiye’de lig saygı görüyor ve bence Türk halkı Avrupa’nın geri kalanını bir futbol ülkesi olduğuna ikna etmek istiyor. Kendilerini sadece Şampiyonlar Ligi’nde değil, Avrupa Ligi’nde de kanıtlamak istiyorlar.”