SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tecrübeli hoca öğrencilerine, “Ne şampiyonluk ne de Şampiyonlar Ligi şansımız tükendi.
Bu hafta kazanıp dosta düşmana yarışın içinde olduğunuzu gösterin” şeklinde seslendi…

Samet Aybaba hem asli görevi olan teknik adamlığı yapıyor diğer yandan ise bir psikolog gibi çalışıyor. G.Antepspor beraberliği sonrası sadece lig ikinciliğini kaybeden ve moral motivasyon anlamında önemli darbe alan siyah-beyazlılar yeniden ayağa kalkmak için Sivasspor mücadelesine kilitlendi. Öğrencileri ile gerek baş başa gerekse genel toplantılar gerçekleştiren tecrübeli hoca, galibiyeti şart koşuyor.

 ‘BEN BİR PUANA RAZI OLAMAM’

Dün yapılan taktik toplantı öncesinde takımına kısa bir moral konuşması yapan Aybaba, öğrencilerine “Zor bir deplasmana gidiyoruz. Başkaları bir puanı razı görebilir ama ben size üç puan şart diyorum. Kazanıp camiaya, taraftara ve yöneticilerimize kendinizi affettirin. Ne şampiyonluk için geç ne de Şampiyonlar Ligi için. Hala yarışın içindeyiz. Üstümüzdeki takımlar ne kadar iddialıysa biz de o kadar iddialıyız. Bu hafta kazanıp dosta düşmana yarışın içinde olduğunuzu gösterin” diyerek seslendi.

‘SÜREKLİ HÜCUMLA RAKİBİ BOZARIZ…’

Taktik toplantıda ise Sivasspor'un maç DVD'lerini izleten deneyimli hoca, uyarılarda bulunmayı ihmal etmedi. Pazartesi oynanan ve Kasımpaşa'nın Sivasspor'u 1-0 yendiği maçı izleten Samet Aybaba, “Sivasspor hızlı atağa çıkan ve defanstan uzun toplarla forvetlerini ceza alanına sokan bir takım. Yapmanız gereken tek şey topu rakip alanda tutmak ve kaptırdığınız zaman da orada basmak. Bizim sahamıza geçmelerine izin vermeyin. Madem savunmamız aksıyor, sürekli hücum yaparak rakibin taktiğini bozalım” dedi.

NIANG BU KEZ ‘HAZIR’

G.Antepspor maçında zorunluluktan tam olarak hazır durumda olmamasına rağmen oynatılan ve kaçırdığı net fırsatla puan kaybında pay sahibi olan Niang, Sivas'ta da ilk 11'de olacak. Her geçen gün üzerine koyan tecrübeli golcü Samet Aybaba ile yaptığı görüşmede, “Geçen haftaya göre daha hazırım. Bana güvenirseniz bu hafta mahcup etmeyeceğim” sözleriyle hocasından formayı kaptı.

Ersoy ÖZDEM/AMK

Yayınlanma Tarihi:08:19,