SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eski Salı pazarına kurulan 46 metre karelik dev platformun önünde toplanan yaklaşık 12 bin kişi ellerinde meşaleler, davullar, bayraklar ve flamalarla alanı Şükrü Saracoğlu stadına çevirmişlerdi. “Fenerbahçem sen çok yaşa canım feda olsun sana, hiçbir şeye değişilmez senin sevdan bu dünyada” diye tek ses halinde bağıran taraftarlar seslerini stadyumda tur mücadelesi veren futbolculara duyurmayı başardılar.

Evlerinde ekran başına geçip sıcak ortamda maçı izlemek yerine kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla çocuğuyla soğuk kış gününe aldırış bile etmeden stadyum yakınında maçı izlemeye, haykırışlarını futbolculara ulaştırmaya koşan Fenerbahçeli taraftarlar coşkuyla maçı izledi.

Futbolcular sahaya çıkarken aynı stadyumdaki gibi meşaleler yakan taraftarlar “Burası Kadıköy buradan çıkış yok”, “Bizim için saldır Fenerbahçe”, “Vura-vura, kıra, kıra, kıra şampiyonluk için saldır kanarya”, “Bu dünya hep yalan dolan, senin sevgindir asıl olan sonuna kadar Fenerbahçeliyiz” şeklinde tezahürat yaptılar.

Bateli futbolcu Baga, 20. dakikada kırmızı kartla oyun dışında kalınca sevinç çığlıkları atan Sarı-lacivertliler, her koşulda takımlarının peşinde olduklarını tüm dünyaya haykırdılar.

Kadıköy Belediyesi tarafından taraftarlar için özel bir şirkete 5 saatte kurdurulan 46 metrekarelik dev ekran ve platform geniş alanın her yerinden rahatlıkla görüldü. Taraftarlar kendilerine bu desteği veren Kadıköy Belediyesi'ne teşekkürlerini de belirttiler. Gece boyunca alanda resmi kıyafetli polislerin olmaması da dikkat çekti.