SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi’ndeki rakibi Schalke 04 şok bir açıklama yayınladı. Alman kulübünün resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada Galatasaray’ın devre arası transfer döneminde kadrosuna kattığı yıldız oyuncu Didier Drogba’nın lisansına ilişkin şüphelerin olduğu belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Galatasaray’ın oyuncusu Drogba’nın Şampiyonlar Ligi için geçerli olan oyun izni konusunda şüphelerimiz var. Schalke’nin yasal konumunu koruma amacıyla bunu araştıracağız.”

BILD’DEN ŞOK İDDİA

Dün akşam TT Arena’da oynanan maçta Galatasaray ile 1-1 berabere kalan Schalke’den yapılan bu açıklamanın yankıları sürerken Almanya’nın Bild gazetesi tarafından bir şok iddia daha ortaya atıldı.

Gazete, Schalke’nin Drogba’nın karşılaşmada oynama hakkının bulunmadığı gerekçesiyle maçın sonucuna itiraz edeceğini yazdı. Mavi-beyazlı ekibin, Drogba’nın oynama hakkının olup olmadığını inceleteceğini ve Schalke’nin bu itirazının başarılı olması durumunda İstanbul’da oynanan karşılaşmanın Schalke lehine 3-0 olarak değerlendirileceğini yazan Bild, FIFA’nın golcü oyuncuya geçici oynamaya izni verdiğini de belirtti.

GALATASARAY YANIT GELDİ!

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst, Didier Drogba’nın lisansı konusunda UEFA ve FIFA kuralları çerçevesinde her şeyi yaptıklarını belirterek herhangi bir sıkıntılarının olmadığını ifade etti.

Dürüst, Drogba’nın lisansı konusunda UEFA ve FIFA nezdinde hukuksal olarak her şeyi yaptıklarını belirterek, ”Drogba’nın lisansı konusunda bir sıkıntımız yok” dedi.

Yayınlanma Tarihi:13:50,