SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil, DHA’ya açıklama yaparak TeleDünya Türkiye Kupası için genel bir değerlendirmede bulundu. Mutlugil yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Teledünya Türkiye Kupası bizim Acıbadem Voleybol Lig’inden sonraki en değerli kupamız. 6 Ekim’de 24 takımla birlikte başladık. Final haftasına geldik ve dört takımımız var. Vakıfbank, Eczacıbaşı Vitra, Galatasaray Daikin, Karşıyaka. Bu sene de ilk defa turnuva formatında oynuyoruz lig usulü. Cum gününde itibaren Ankara da 22-23-24 Şubat tarihlerinde çok önemli maçlar izleyeceğiz. Pazar günü de saat 15.00’te final maçı izleyeceğiz. Çok kaliteli ve voleybol seviyesi yüksek maçlar izleyeceğimizi düşünüyorum. Bütün voleybol severleri de Ankara’daki Başkent Voleybol Salonuna davet ediyorum.”

Eczacıbaşı Vitra’nın menajeri Nalan Ural ise şampiyonlar Ligi’nde Vakıfbank’a yenildiklerini ama Teledünya Kupası’nı kazanmak istediklerini söyleyerek şöyle konuştu:

“Teledünya Türkiye Kupası tüm takımların lig başında kazanmak için hedef koyduğu bir kupa. Gerçekte lig usulü oynanan bu kupa artık federasyon tarafından turnuva formatında oynanmasına karar verildi. Teledünya Türkiye Kupası Ankara’da Başkent salonunda oynanacak. Bayan voleybol müsabakasına yakışır bir final olmasını arzuluyoruz. Şüphesiz bizim hedeflerimiz arasında Teledünya Türkiye Kupası da yer alıyor. Statü gereği 2+1 yabancı oyuncu ile oynanacak. Bizim Şampiyonlar Ligi maceramız bitmiş olabilir ama lig ve Teledünya Türkiye Kupası serüvenimiz tam hızıyla devam ediyor. Açıkçası buradan elimizde kupa ile ayrılmak istiyoruz”

Başkent Voleybol Salonu’nda 22, 23 ve 24 Şubat tarihlerinde oynanacak maçların programı şöyle:

22 Şubat Cuma 13:00 Vakıfbank – Karşıyaka 15:00 Eczacıbaşı Vitra – Galatasaray Daikin 23 Şubat Cumartesi 13:00 Karşıyaka – Eczacıbaşı Vitra 15:00 Galatasaray Daikin – Vakıfbank 24 Şubat Pazar 13:00 Galatasaray Daikin – Karşıyaka 15:00 Vakıfbank – Eczacıbaşı Vitra