SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünya yıldızı Dider Drogba’nın Galatasaray’a kazandırılmasında büyük pay sahibi olan FIFA Menajeri Ceylan Çalışkan, Brezilya’nın ünlü gazetesi Globoesporte’ye verdiği röportajda, ‘Drogba’nın Türkiye gelmesi büyük olaydır. Türk futbolu sürekli gelişen ve dünya üzerinde cazibe merkezi haline gelen bir pazar. Çalışmalarımız devam ediyor. Gelecek sezon yeni dünya yıldızlarını Türkiye’ye getireceğim. Yoğun biçimde bunların çalışmalarını yapıyoruz’ dedi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal da, yurt dışı basınına verdiği demeçte, yeni sezon için de transfer çalışmalarının olduğunu, yeni sezonda yeni yıldızların gelebileceğini söylemişti.

DROGBA'NIN TRANSFERİ, YENİ YILDIZLARIN GELMESİNİ KOLAYLAŞTIRIYOR

Konuyla ilgili olarak Radyospor'dan Özgür Sancar canlı yayın konuğu olan Ceylan Çalışkan, ‘'Drogba transferinden sonra Türkiye'ye yeni yıldızları getirmek daha kolay mı dediler. Ben de evet daha kolay, yıldız oyuncularla konuşuyorum. Fikirleri çok olumlu. Drogba'nın gelişi onları da etkiledi dedim. Türkiye'ye gelmeye sıcak bakıyorlar'' dedi.

DÜNYA SPOR BASINI DROGBA'YI ANONS ETTİ

Drogba transferinin futbolun çok büyük önem arz etmediği ABD'de bile geniş bir biçimde haberleştirildiğini dile getiren FIFA menajeri Çalışkan, ‘'Dünya basını ‘Drogbalı Galatasaray Schalke karşısında' şeklinde anons yaptılar. Bu ülke tanıtımı açısından son derece önemli'' diye konuştu.

DROGBA'YLA İLK GÖRÜŞMEYİ 1 BUÇUK YIL ÖNCE YAPTIM

Droba'nın transferi için ilk, futbolcunun kendisiyle ilk görüşmeyi, bir buçuk yıl önce yaptığını dile getiren Ceylan Çalışkan, ‘'Dünya yıldızı futbolcularla sürekli görüşüyorum. Sadece Galatasaray için değil, diğer takımlar için de görüşüyorum. Ama bunlar gizlidir'' ifadelerini kullandı.

GELMEDEN ÖNCE KİM NEREDE OYNUYOR, HANGİ FUTBOLCU HANGİ ÖZELLİKLERE SAHİP, HEPSİNİ ÖĞRENDİ

Drogba'nın Galatasaray ve Türkiye'yle ilgili il izlenimlerini aktaran Çalışkan, ‘'Zaten takım hakkında gelmeden bilgisi vardı. Özellikle uluslar arası oyuncuları tanıyordu. Fildişi Sahilleri Milli Takımı'ndan arkadaşı Eboue'den tüm takımla ilgili bilgileri, hangi oyuncular nerede oynuyor, özellikleri nedir. Bütün bunları öğrenerek geldi. Takımı tanıyarak geldi. İstanbul'a daha önce gelmişti. Güzel bir şehir olduğunu biliyordu. Karşılama olayı onu çok etkiledi. Böyle bir karşılama beklemiyordu. Gerçekten çok etkilendi. Geldiğimizin ertesi günü maça gittik. Bir ara baktım taraftarın fotoğrafını çekiyordu. Bir ara taraftarı alkışlıyordu. Çok etkilendi'' dedi.

TEK DÜŞÜNCESİ GALATASARAY'IN ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE FİNALE YA DA YARI FİNALE GİTMESİDİR

Drogba'nın Schalke'yle yapılacak rövanş maçına çok iyi hazırlandığını belirten Çalışkan, ‘'Şu anda hayatından çok mutlu. İstanbul'a çok çabuk alıştı. Tek arzusu Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'nde finale, yarı finale kadar gitmesidir. Galatasaray'da bu potansiyeli görüyor'' şeklinde konuştu.

TARAFLAR İSTERSE SÖZLEŞME UZATILABİLİR

Drogba'nın 1 buçuk yıllık sözleşmesinin olduğuna dikkat çeken Çalışkan, ‘'Bu sürenin sonunda ne Galatasaray ve Drogba isterse yeni sözleşme olabilir. Kulübe ve futbolcuya bağlı'' dedi.

ELMANDER ÇOK PROFESYONEL, ŞU ANDA SAKATLIĞINDAN DOLAYI OYNAYAMIYOR, REKABETTEN ASLA ÇEKİNMEZ

Johan Elmander'in Türkiye temsilcisi olan Çalışkan, İsveçli futbolcunun iş ahlakının üst düzeyde olduğunu dile getiren Çalışkan, ‘'Elmander'in bir sakatlığı var. Bu düzeldikten sonra Elmander tekar eski formunu bulacak. Geçen sezon Galatasaray'ın şampiyon olmasında büyük pay sahibi olmuştu. Geçen sezon çok zor maçlarda sakat sakat oynadı. Tek forvet oynadı, zor maçlar onadı. Fedakarlık yaptı. Elmander son transferlerle rekabetin daha da attığını biliyor. Bundan çekinmiyor. Çok profesyonel bir oyuncu. En iyi olan oynar'' diye konuştu. (Radyospor)

Yayınlanma Tarihi:14:10,