SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Faaliyete geçtiği günden bu yana zeminindeki problemlerle gündemden düşmeyen Türk Telekom Arena’da Schalke maçında yeni bir zemin skandalı daha ortaya çıktı.

Özellikle bu sezon G.Saray’ın Şampiyonlar Ligi’nde oynamış olduğu Cluj maçında neredeyse futbol dahi oynanamayacak durumda olan Türk Telekom Arena’nın zemini, yenileme çalışmalarına rağmen istenilen seviye gelmiş durumda değil.

Devre arasında kadrosuna Drogba ve Sneijder gibi önemli isimleri katan sarı-kırmızılılarda taraftarlar zemin hususunda oldukça dertli. G.Saray’ın son yıllardaki en önemli maçı olarak gösterilen Schalke maçında da zeminin problem çıkarması taraftarların büyük tepkisini çekmiş durumda.

Taraftarlar ve spor otoriterleri tarafından dünya yıldızlarını kadrosuna katan G.Saray’ın stat zeminini bir türlü futbol oynamaya müsait duruma getirememesi ise tam bir skandal olarak değerlendiriliyor.

TERİM DE ZEMİNDEN YAKINDI

Maç sonunda açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Fatih Terim de zeminin olumsuzluğundan yakınırken, kötü zeminin istedikleri futbolu oynamalarına engel olduğunu söyledi.

 

 

Yayınlanma Tarihi:23:44,