SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manchester City sezon sonunda Santos’un yıldız futbolcusu Neymar için 57 milyon avroluk bir teklif yapmaya hazırlanıyor.

Goal.com’un edindiği bilgilere göre Manchester City yönetiminden Ferran Soriano ve Txiki Begiristain, 6 Şubat tarihinde İngiltere’nin Brezilya ile oynadığı özel maçın ardından Wembley’de Neymar’ın menajerleriyle biraraya gelerek ilk temasları sağladı.

Neymar uzun süredir Dünya Kupası’na kadar takımında kalmak istediğini dile getiriyor. Santos’un da onu takımda tutmak istemesi gayet anlaşılabilir bir durum. Ancak buna rağmen tüm planlarını 2014’deki muhtemel satışa göre kurmuş durumdalar.

Neymar’ın gelirlerinin büyük bir kısmını şu anda sponsorlukları oluşturuyor. Aynı zamanda yastık, okul defterleri gibi kendi markasını taşıyan üsürnlere de sahip. Özetlemek gerekirse şu andaki gelirlerinin sadece %8’i kulüpten

Brezilya gazetelerinden Diario de Sao Paulo’ya göre Neymar 2012 yılında yaklaşık 45 milyon avro kazandı. Uzun süredir Barcelona’nın da peşinde olduğu konuşulan 21 yaşındaki yıldız futbolcuyu Santos’un 2014 Dünya Kupası’na kadar kadrosunda tutmak istediği de biliniyor.

Geçtiğimiz ay Barcelona’nın Neymar için Dani Alves’i aracı olarak kullanıldığı konuşulmuş, daha sonra deneyimli sağ bek oyuncusu geçtiğimiz gün yaptığı açıklamayla iddiaları doğrulayarak Neymar ile sık sık Katalan devine transfer olması için konuştuğunu söylemişti.

Son yıllarda yaptığı transferlerle bir anda Avrupa’nın sayılı devleri arasına giren Manchester City’nin bu hamlesiyle birlikte neler olacağı ise büyük merak konusu.

Premier Lig ekibinin artık büyük bir dünya yıldızını kadrosuna katmak istediği biliniyor. Hatta Cristiano Ronaldo’nun Real Madrid’deki durumunu bile yakından takip etmekteler. Ancak Portekizli yıldızın geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu, “Asla City forması giymem” açıklaması, bu transferin neredeyse imkansıza yakın olduğunu gözler önüne sermişti.

Goal.com