SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Avrupa Ligi’nde yarın F.Bahçe ile karşılaşacak olan BATE Borisov’da Teknik Direktör  Viktor Goncharenko ve futbolculardan Aleksandr Hleb basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Viktor Goncharenko, Fenerbahçe'nin cezası nedeniyle maçın seyircisiz oynanacak olmasıyla ilgili olarak ”Kendi sahasında taraftarları Fenerbahçe'nin bir kozu. Taraftarlarından yoksun olmaları onlar için kötü bir şey” ifadelerini kullandı.

İlk maçta Meireles'in karşılaşmanın başında kırmızı kart görmesiyle rakiplerinin 10 kişi mücadele ettiğini belirten Goncharenko, ”Meireles kırmızı kart görmeseydi, ilk maçta nasıl atak yaptığını görürdük ve ona göre hazırlanabilirdik. Fenerbahçe kendi sahasında daha açık oynuyor. Her türlü oyuna hazırız” şeklinde konuştu.

BATE Barisovlu futbolcu Aleksandr Hleb ise ilk maçta sahanın iyi olmadığını vurgulayarak, ”Saha şartları yarın burada daha iyi olacak. İki takımın da şansı yüzde 50” yorumunda bulundu.

Kendisine yaptığı hareketten dolayı Meireles'in kırmızı kart görmesiyle ilgili bir soru üzerine Hleb, ”Belki de sarı olmalıydı. Fakat hakemin kararını yorumlamak doğru olmaz. Hem kırmızı hem sarı olabilirdi. Şu anda bu durumu tekrar tekrar izlemediğim için bir şey söylemem doğru olmaz” diye konuştu.