SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, yarın oynanacak BATE Borisov maçı öncesi açıklamalarda bulundu.
Aykut Kocaman’ın açıklamaları şöyle:

“Uzun süreden sonra tur maçına çıkıyoruz. Bunu başarmaya yakınız ve başarırsak Avrupa’da ilerleme konusunda bir adım daha atmış olacağız. Fenerbahçe’nin seyircisiz oynaması hiçbir zaman avantaj olamaz. Tarih boyunca Fenerbahçe gücünü taraftarından almış. Dolayısıyla bu bizim için dezavantaj olacak. İlk maçtan sonra söylediğim bir cümle yanlış tarafa doğru gitti. Bazı gruplar üzerlerine alınmış, bu cevapla da yanlış anlaşılmayı giderdiğimi umuyorum. Şu anda Sezer ve cezalı oyuncularımızın dışında bir problem yok. Sow’un durumuna bu akşam bakılacak. Krasic’in satılacağı konusunda ben bir bilgiye sahip değilim. Bazı oyuncuların adaptasyon problemleri olabiliyor. Krasic’in oyunculuğundan şüphem yok. Hiçbir oyuncuya şans vererek onun düzelmesini bekleyecek duruma sahip değilim. Oyuncuların kendilerini kadroya sokacak performansı göstermesi gerekiyor. Meireles takıma katkısı olmuş ve olacak bir oyuncu. Normal prosedür ne ise Meireles’e de o uygulanacak. BATE maçında istediğimizi elde ettikten sonra Kasımpaşa karşılaşmasını düşünmeye başlayacağız.”

“ÇOK PUAN KAYBETTİK”

“Ligde olması gerekenden çok puan kaybettik. Her iki takım da standartların altında seyrediyor. Bizim 6 puanlık handikapımız var. Rakibimizin puan kaybetmesini beklemek zorundayız. Temel amacımız ligi kayıpsız bitirebilmek. Bundan sonra yapabileceğimiz bir şey yok.”

ZİEGLER: “KAZANMAYA AÇ OLAN KAZANACAK”

Kocaman’la birlikte basın toplantısında yer alan Ziegler ise şunları söyledi:

“Yarınki maç bizim için bir final maçı ve sahaya mutlaka kazanmak için çıkacağız. Hocamız da bize her zaman rakibi küçümsememek gerektiğini anlatıyor. O yüzden BATE’ye büyük bir saygımız var. Kim kazanacak, kim kaybedecek yüzdesi vermek istemiyorum. Ama yarın kazanmaya aç olan takım kazanacak. O da biz olacağız. Bütün amaç rakipten bir adım önde olmak. Eğer bunu gerçekleştiremezseniz durum eşitleniyor. Bizim temel sıkıntılarımızdan biri değersizleştirme. Aslında rakiplerimizi değil kendimizi değersizleştiriyoruz. Her türlü ihtimali düşüneceğiz ve bunun doğrultusunda en doğru olan hamleyi yapacağız.”