SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

3-0'lık Fenerbahçe yenilgisi sonrası açıklamalarda bulunan Tolunay Kafkas, Trabzonspor'un başarısı için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağını ve kendisine çok güvendiğini bir kez daha yeniledi. Kafkas, “Trabzonspor için kendime bin bir kere yazık ederim, hiç problem değil. Bu işin altından ya kalkacağım, ya kalkacağım. Kimsenin gözünün yaşına bakmam. Canımızı acıtanın biz de canını acıtacağız. Gözümü budaktan esirgemem. Bu seneyi bitirebildiğimiz en iyi yerde bitirip çok daha iyi bir Trabzonspor oluşturacağız” dedi.

Trabzonspor gibi büyük camiaların Fenerbahçe maçında alınan yenilgi tarzı mağlubiyetlere hiç alışık olmadığını dile getiren Kafkas, “Mazeretlerin arkasına sığınan bir adam değilim. Ancak Fenerbahçe karşısında yediğimiz goller çok talihsizdi. Sivasspor deplasmanında da talihsiz goller yedik. Büyük takımların bu tip golleri yememesi lazım. Maçın ilk 30 dakikalık bölümünde 2-0 geriye düştük. Fenerbahçe'nin becerisinden çok kendimiz golleri yedik. Rakibimize çok büyük bir ikramda bulunduk” ifadelerini kullandı.

ŞENER BUNLARI HAK ETMİYOR

Tolunay Kafkas, Fenerbahçe maçında skor 2-0 olduktan sonra istifa tezahüratları ve protestolar sonucu Başkan Sadri Şener'in tribünü terk etmesiyle ilgili olarak da konuştu. Deneyimli teknik adam, “Sadri Şener stadyumu terk etmişse buna çok üzülürüm. Başkanımız çok duygusal bir insandır. Çok değerli bir başkandır. Bunları gerçekten hak etmiyor” açıklamasını yaptı.