SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray ile Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final başarısı yakalayan Mircea Lucescu, Galatasaray-Schalke maçı öncesinde Takvim gazetesine konuştu. Galatasaray’ın Schalke maçındaki şansını değerlendiren Rumen hoca, Fatih Terim’e uyarılarda da bulundu.

TARAFTAR ÇOK BÜYÜK AVANTAJ!

Sarı-Kırmızılı taraftarların gönlünde ayrı bir yeri olan Lucescu, Galatasaray’ın Schalke maçıyla ilgili, “Galatasaray, Drogba ve Sneijder’i transfer ederek Şampiyonlar Ligi’ndeki niyetini ve hedefini belli etti. 2000 yılındaki UEFA Kupası’ndan sonra Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi’nde de büyük hedef koyduğunu ve bunda da başarılı olacağını düşünüyorum. Hem İstanbul’daki maçta hem de Almanya’daki maçta Sarı-Kırmızılı takım seyirci avantajıyla oynayacak. Sadece İstanbul’daki maçta değil, deplasmandaki maçta da Türk seyircilerinin büyük ilgi göstereceğini düşünüyorum.

DROGBA & SNEIJDER TARTIŞILMAZ

G.Saray’ın yeni transferleriyle ilgili konuşan Lucescu, “G.Saray’ın zaten çok iyi bir kadrosu vardı. Ama Drogba ve Sneijder transferleriyle daha da güçlendiler. İki futbolcu da dünya yıldızı. Şampiyonlar Ligi’ndeki tecrübeleri ve kariyerleri tartılmaz. Mutlaka katkı sağlayacaklardır” dedi.

SCHALKE HİÇ YENİLMEDİ

Schalke’nin durumunu da değerlendiren tecrübeli çalıştırıcı, “Schalke sıkıntılı günler geçiriyor olabilir ama bu tür maçlarda takımlar farklı refleksler gösterebilir. Fatih hoca oyuncularını bu rehavete kapılmamaları için önlem alacaktır. Sonuçta Schalke, gruplarda 3 galibiyet 3 beraberlik aldı. Hiç yenilmedi” dedi.