SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe’nin Avrupa Ligi'nde deplasmanda oynadığı Bate Borisov maçının 4. dakikasında atılarak takımını zor duruma düşüren Raul Meireles, hakkında çıkan haberleri yalanladı. Lig TV'nin haberine göre Portekizli yıldız, sarı-lacivertli kulüpte kalıcı ve mutlu olduğunu dile getirdi.

Meireles’in de çok üzgün olduğu ve yakın çevresine şu ifadeleri kullandığı öğrenildi: “Ben onurlu bir futbolcuyum. Bu kulübün oyuncusuyum, F.Bahçe bana güvenip, beni buraya getirdi. Ben bunu hiç bir zaman unutmam.

2016'YA KADAR

Takıma katkıda bulunmak için, hocamıza verdiğimiz sözü tutmak için elimden geleni yapmaya devam devam edeceğim. Ben ne olursa olsun F.Bahçe'nin futbolcusuyum ve burada çok mutluyum. Sözleşmemin sonuna kadar da F.Bahçe'de oynayacağım.

Bilindiği gibi G.Saray maçında gördüğü kırmızı kartın ardından tartışılmaya başlayan Meireles, Bate deplasmanında da arkadan attığı tekmeyle takımı 10 kişi bırakınca ‘Gitmek istiyor' haberlerine maruz kalmıştı. Portekizli'nin kontratı 2016'ya kadar.

‘YENİLSEYDİK KENDİMİ ASLA AFFETMEZDİM’

“Bate maçında gördüğüm kırmızı kart nedeniyle gerçekten çok üzüldüm. İnanın bütün gün boyunca kendime gelemedim. Eğer zorlu 90 dakikanın sonunda sahadan mağlubiyetle ayrılmış olsaydık kendimi asla affetmezdim. Skorun bizim için iyi bitmesi acımı hafifletti.”

‘ARMAYI LAF OLSUN DİYE ÖPMEDİM’

Sezon başında çok büyük uğraşlar sonucunca 10 milyon euroya F.Bahçe'ye getirilen Raul Meireles, kendisi hakkında yapılan yorumlara da oldukça kırılmış. Çünkü Portekizli yıldız, daha nöce kendisi için ‘Bu iş arma öpmekle olmuyor' diyen medyaya şu yanıtı verdi:

‘HOCAYA BORÇLUYUM’

“Aykut Hoca bana en zor günlerimde inandı ve sahip çıktı. Ne olursa olsun onu asla yarı yolda bırakmam. Her şey için soruna kadar varım. Bu takım için sonuna kadar çalışıp, savaşacagım. Ben F.Bahçe armasını söylendiği gibi laf olsun diye opmedim. Bunu herkes bilmeli.”