SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig’in 23’üncü haftasında Cumartesi günü 4 Eylül Stadı’nda Beşiktaş’ı konuk edecek Sivasspor’un başarılı sol bek oyuncusu Ziya Erdal, özel açıklamalarda bulundu. Hafta sonu oynayacakları Beşiktaş karşılaşmasını kazanmaktan başka düşünceleri olmadığını belirten Ziya Erdal, “Biz Kasımpaşa karşılaşmasına giderken Fenerbahçe ve Trabzonspor galibiyetlerinin morali ile gittik. Karşılaşmada gerçekten iyi oynadık. Pozisyonlara da girdik. Kasımpaşa’nın da birkaç tane atağı vardı. Gol atanın kazanacağı bir karşılaşmaydı. Sonuçta Kasımpaşa 1-0 öne geçti. Skoru da korumayı başardı. Zevkli bir karşılaşma oldu” dedi.

“BEŞİKTAŞ’TAN ÇEKİNMİYORUZ”

Beşiktaş ile kendi saha ve seyircileri önünde oynayacak olmanın avantajını kullanacaklarını belirten Erdal, “Fenerbahçe ve Trabzonspor’u yendik. Beşiktaş’ı da ilk yarıda kendi sahalarında yenmiştik. Şimdi kendi sahamızda oynayacağız. Beşiktaş bu ligin iyi takımlarından bir tanesi. Ama kendi sahamızda oynayacağımız için bu karşılaşmayı kazanmamız gerekiyor. Çünkü üst sıralardan kopmamamız gerekiyor. Zor bir karşılaşma olacak, bizim Beşiktaş’tan herhangi bir çekincemiz yok. Kazanacağımızı düşünüyorum. Bunun için seyircimiz stadı doldursun ve Trabzon maçında olduğu gibi bize destek versinler. Bu karşılaşmadan iyi bir sonuç ile ayrılacağız” diye konuştu.

Kasımpaşa yenilgisi sonucu bir günlük bir üzüntü yaşadıklarını söyleyen Ziya Erdal, “Bu yenilgiyi unuttuk. Sonuçta önümüzde zorlu bir Beşiktaş maçı var. Bu karşılaşmaya bakıyoruz. Takımda moraller gayet iyi, kendi sahamızda oynayacağız. Bunun için iyi çalışıyoruz. Beşiktaş karşılaşmasını kazanarak lige iyi bir şekilde devam etmek istiyoruz” ifadesini kullandı.

“BENİ BU DURUMA RIZA HOCA GETİRDİ”

Sivasspor’da oynamaktan mutlu olduğunu belirten ve başarılı olmasındaki etkenlerin başında Rıza Çalımbay’ın geldiğini vurgulayan Erdal, “Ben A takıma altyapıdan çıktım. Beni altyapıdan Sivasspor A takımına Mesut Bakkal çıkardı. İki karşılaşmada bana şans verdi ve sonra ayrıldı. Benim bu günkü duruma gelmemde en büyük etken Rıza Hoca’dır. Benim arkamda durması, beni oynatması özgüvenimi artırdı. Tabii ki bunda benim de çabam oldu. Göstermiş olduğum performans ile sonuçta ben bu takımda oynuyorum. Uzun yıllarda bu formaya hizmet etmek istiyorum. Şu anda performansım iyi, ama tabi bunun daha iyisini de yapabilirim. Onun için daha çok çalışıyorum. Sivasspor’a faydalı olmak istiyorum” diye konuştu.

“HAYALİM SİVASSPOR FORMASI GİYMEKTİ”

Futbola başlarken kendisinin de en büyük hayalinin Sivasspor forması giymek olduğunu söyleyen Ziya Erdal, “Küçükken herkesin hayali genellikle büyük takımlarda oynamaktır. Benim tek hayalim ise Sivasspor’da oynamak ve o formayı giymekti. Sivas’ta doğup büyüdüğüm için hep Sivasspor’un A takımında oynamak istemişimdir. Şimdi bunu başardım. Hayrettin Yerlikaya ağabeyi ben televizyondan izliyordum. Ondan sonra o kanatta Sivasspor forması ile ben oynamak istiyordum. Nasip kısmet bu işte onunla aynı mevkide oynamak varmış. Hayrettin ağabey bana elinden geldiği kadar yardım ediyor. Sonuçta Hayrettin Yerlikaya bu takıma emeğini vermiş değerli bir kaptandır” dedi.

Sivasspor’da mutlu olduğunu belirten Erdal, “Benim Sivasspor ile 2015 yılına kadar sözleşmem var. Sivasspor’da çok mutluyum. Eğer bir teklif gelirse de, yönetimimiz ne derse benim için o geçerlidir. Benim bir düşüncem olur ise onu da ben yönetimimize bildiririm. Ama şu anda böyle bir şey düşünmüyorum” şeklinde konuştu.

“MECNUN BAŞKAN BU TAKIMIN HER ŞEYİ”

Sivasspor’un bu durumlara gelmesinde başkan Mecnun Otyakmaz’ın emeğinin büyük olduğunu belirten Ziya Erdal, “Sivasspor’un düzenli gitmesinin ve iyi bir yönetime sahip olmasının en büyük nedeni Mecnun Otyakmaz’dır. Çünkü Sivasspor için çok büyük fedakarlıklar yaptı. Bence bulunmaz bir başkan Mecnun Otyakmaz” dedi.