SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

HAMİT ALTINTOP; “Schalke maçı benim çok özel. Çünkü Schalke formasını 4 yıl giydim ve ilk şampiyonlar ligi maçımı orada yaptım. Tabi ki farklı duygular içindeyim ama o dönemde oynadığım hiçbir arkadaşım kalmadı takımda. Yönetimde bir iki kişi var sadece. Ama şu anda benim için önemli olan Galatasaray ile turu atlamak” “Schalke'nin Bundesliga'da durumu iyi olmasa da Şampiyonlar Ligi grubunda birinci oldular. Bu durum bizi yanıltmasın. Geçek sezon da Chelsea ligde kötü gitti ama Şampiyonlar Ligi kupasını aldılar. Bizim için önemli olan kendi performansımızı ortaya koymak. Bunu başarırsak turu atlayacağımıza inanıyorum” “Drogba ve Sneijder dünyanın her yerinde konuşuluyor. Bizim içinde böyle futbolcuların takıma katılması büyük avantaj. Bu sadece futbol anlamında değil prestij anlamında da takım ve kulüp için önemli” “İlk maçın içeride olması bence avantaj. Çünkü ilk maçta taraftarımızın desteğiyle büyük bir adım atabiliriz. Hedeflerimiz belli ve böyle maçlarda ağırlığımızı, kalitemizi göstermemiz bizim için değerli” “Süper Lig'de ve Şampiyonlar Ligi'nde güzel bir pozisyondayız. Son haftalarda final gibi maçlar olacak. Biz de bu maçları heyecanla bekliyoruz”

WESLEY SNEİJDER;

“Şampiyonlar Ligi maçları, oynanabilecek en güzel maçlar. Avrupa'daki en yüksek seviyeli organizasyon. Schalke karşılaşması gerçekten çok güzel olacak. Takımım ve ben bu maça hazırız ve dört gözle bekliyoruz” “İlk maçta rakibinize bir mesaj vermelisiniz. Önemli olan kendi evinizde iyi oynayarak istediğiniz skoru elde etmeniz. Bence en önemli şey bu. Benim için iç sahada ya da deplasmanda oynamak arasında bir fark yok. Önemli olan rakibimiz ve onların kadrosu değil. Önemli olan, bizim kazanmaya hazır olmamız ve bunu istememiz. Tabi ki milli takımdan bir arkadaşıma karşı oynamak çok hoş olacak” “Söylediğim gibi, her şeyiyle muhteşem bir karşılaşma olacak. En üst seviyedeki bu mücadeleye hazırız. Kendi oyunumuza bakıp, kalitemizi göstererek zafere ulaşmaya çalışacağız. Rakibimizin güçlü ve zayıf yanlarını bilsek de öncelikle kendi oyunumuza odaklanmalıyız”

UMUT BULUT;

“Uzun zamandır bu anı bekliyorduk. Güzel maçlar çıkardık ve gruptan çıktık. Şimdi esas hedeflerimiz için bu maç çok önemli. Zor bir maç olacağını biliyoruz ama biz de kalitemizi ortaya koyarak daha ileriye gideceğimizi göstereceğiz” “İlk maçta taraftarımızın desteği bizim için büyük avantaj olacak. Taraftarımızın verdiği coşku biz artı bir güç getiriyor. Schalke maçında da taraftarımız gerekeni yapacaktır zaten” “Şampiyonlar Ligi üst seviye bir klasman. Oynadığımız takımda sonuçta Schalke bu bilinçle ve ciddiyetle sahaya çıkacağız. O yüzden rakipte kimin oynayıp oynamayacağı çok önemli değil ve rakibimizi ciddiye alıyoruz” “Şampiyonlar Ligi'de oynamanın duygusu çok farklı. Sahaya indiğiniz zaman o atmosfer her oyuncuya güç veriyor. Şu anda takımımız çok iyi ve buraya kadar çok iyi işler başardık. Bunu sürdürmek istiyoruz. İlk Schalke maçını güzel atlatırsak ben gerinin geleceğini düşünüyorum”

SABRİ SARIOĞLU;

“Zaten gruplardan çıkmanın mutluğu vardı. Kurada da rakip kim olursa olsun hedefimiz turu geçmekti. Schalke maçları güzel olacak. İki maç da keyifli geçecek. İlk maçta seyircimizin önünde güzel bir skor alıp ikinci maça avantajlı gitmek istiyoruz” “günümüz futbolunda içeride dışarıda oynanan maçlar farklı geçmiyor. Ama ilk maçın içeride olmasının biraz daha avantaj sağlayacağını düşünüyorum. Çünkü taraftarımızın vereceği coşkuyla güzel bir oyun ortaya koyacağımıza inanıyorum” “Rakibimizin eksikleri olabilir ama sonuçta sahaya 11 kişi çıkıyor. Şampiyonlar Ligi'nin havası her zaman farklı olur. Biz sahaya istediğimizi yansıtırsak rakibimiz eksik ya da fazla olması fark etmez” “Gruplardaki ilk maçlara baktığımız zaman bize çok şans vermiyorlardı. Ama biz Galatasaray'ız biz bitti diyene kadar hiçbir şey bitmiş değildir. Nitekim bunu gösterdik ve son üç maçı kazanarak gruptan çıkmayı başardı. Türk futbolunda tarihi hep Galatasaray yazdı. Bizim amacımızda bu tarihe yeni bir sayfa eklemek. Türkiye liginde hedef şampiyonluk ama artık Avrupa'da başarılar lazım. Galatasaray yıllar önce bunu bize gösterdi bu mutluluğu bize yaşattı. Bizde hedefimize ilk basamak olan Schalke maçıyla biraz daha yaklaşmak istiyoruz”

YEKTA KURTULUŞ;

“Avrupa'nın en iyi 16 takımı kaldı. Onlar arasından da 8 takıma çıkmak için elimizden ne geliyorsa onu yapacağız. Beklediğimiz maç ve her şeyi ona göre hazırladık. Bu maçtan istediğimiz şekilde ayrılıp ikinci maça avantajlı bir şekilde çıkacağız” “Sahada aynı şekilde bir yekta olacak. Görev verildiği takdirde en iyisini yapmaya çalışıyorum. Bu maçta da öyle olacak” “Bizde de çok iyi oyuncular var. İki iyi takımın mücadelesi olacak. Zevkli bir futbol olacak sahada. Bizim alman takımı istememizin sebebi taraftardı. Hem içeride hem dışarıda seyirci baskısı yaratmak. Bu maçta mükemmel bir atmosfer olacak. Ben Almanya'ya da geleceklerine inanıyorum. İki maçta da seyirci üstünlüğünü alıp en iyisini yapacağız”

ELMANDER;

“Çok büyük bir maç. Bizim için eşleşmeye iyi başlamak çok önemli. Özellikle evimizde oynayacağımız düşünülürse. Almanya'ya avantajlı bir skorla gitmeliyiz çünkü orada bizi zor bir maç bekliyor olacak. Ama bence maça hazırız” “İki çok zor maç oynayacağız. Belki de evimizde başlamak iyidir. Burada iyi bir sonuç alıp deplasmana biraz daha rahat gitmemiz de söz konusu olabilir. İlk maçı evimizde oynamak iyi mi kötü mü bilemiyorum” “Bazı oyuncuları sakatlanmış olsa da hala çok önemli yıldızlara sahipler. Her takım tüm yıldızlarını kullanmak ister ancak diğer isimler de teknik direktörlerinin gözüne girmek için mücadele edeceklerdir. Ligde son zamanlarda pekiyi oynamasalar da, karşımızda çok iyi bir takım beklemeliyiz. Onlar da bu maçı iple çekiyorlar. Sezonu telafi etmek isteyeceklerdir çünkü Şampiyonlar Ligi en prestijli organizasyon” “Takımdaki tüm oyuncular için çok önemli bir maç. Takımımıza yeni katılan oyuncular çok büyük bir Şampiyonlar Ligi tecrübesine sahip. Bu da bizim için çok önemli. Böyle maçlara galibiyetle çıkmak her zaman çok önemlidir. Biz de hafta sonu galibiyet aldık. Kazandığınız sürece oynamak çok kolaydır. Bunların hepsi bizim adımıza artılar; iyi bir iş çıkaracağımızı düşünüyorum”

DANY;

“İki taraf için de çok önemli bir maç. İki taraf da artık çeyrek final oynama şansına sahip, bu nedenle rakibimiz için de çok büyük bir fırsat. İstanbul'daki ilk maç çok kritik olacak. Çünkü ikinci maçımızı deplasmanda oynayacağız. Bu da ufak da olsa bir risk taşıyor” “Schalke de tıpkı Galatasaray gibi birkaç sakatlıktan etkilenmeyecek bir takım. Büyük takımlarda bir isim sakatsa, onun yerine başkası oynar. Sakat isimler yerine takımın genel kalitesine odaklanmak gerekiyor” “Büyük takımlarla sözleşmesi olan her oyuncu önemli oyuncudur. Bu nedenle hangi isimlerin olmayacağı yönünde bir şey düşünmüyoruz. Rakiplerimi değil yalnızca kendi oyunumu düşünüyorum” “Deneyim tabi ki çok önemli. Özellikle artık bizim takımımızda çok tecrübeli oyuncular olduğunu düşünürsek. Herkesin tanıdığı iki yıldızımız var. Drogba iyi bir oyuncu, Sneijder da iyi bir oyuncu. Zaten Burak, Elmander, Selçuk ve Eboue gibi çok kaliteli ve deneyimli oyuncularımız var. Galatasaray'ın Schalke gibi takıma karşı avantajlı olduğunu düşünüyorum. Çünkü Galatasaray kadrosu karşısında onların da panik yaşayacağını düşünüyorum. Herkes şu anda Galatasaray'ı konuşuyor. Ailem, dostlarım, herkes beni arayıp Galatasaray'ın çok büyük olduğunu söylüyor”

Yayınlanma Tarihi:12:58,