SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hedef 380 bin forma…

Şampiyonlar Ligi'nde adını son 8 takım arasına yazdırmak isteyen G.Saray sadece yarın oynanacak Schalke maçına odaklandı. Almanya'daki rövanşa avantajlı bir skorla çıkmak için taraftarının da desteğiyle galibiyeti hedefleyen sarı-kırmızılılar önemli bir de maddi gelirin üzerine konacak. Sezon başında 42 bin kombine satan yönetim, devre arasında da 3 bin yarım sezonluk kombineyi elden çıkarttı. Böylece 52 bin kişilik Arena'nın 45 binlik bölümünü garantiye alan sarı-kırmızılılar, Schalke'ye de 2 bin kişilik yer ayırdı.

1 MİLYON 250 BİN TL GELDİ

Satışa çıkan 5 binlik bilet ise dakikalar içerisinde tükendi. Bu biletlerden 1 milyon 250 bin TL'lik gelir elde eden G.Saray, forma satışında da rekora koşuyor. Geçen sezonun tamamında 240 bin forma satılırken bu rakam ocak sonunda 300 bine ulaştı. Günümüzde ise 320 bin barajı aşılırken, bu rakamın sezon sonunda 380 bini bulması bekleniyor. Bu da G.Saray için bir rekor anlamına geliyor. Tabii Drogba ve Sneijder'in gelmesinin de etkisi büyük oldu. Bu ikiliden sonra sayı bir anda 25 binlik bir ivme kazandı. Kısacası G.Saray, Schalke'yi geçse de elense de her şart altında kasasını doldurmayı başardı. Sarı-kırmızılılar tur atsarsa, Drogba ve Sneijder'in parası da çıkacak.

MAÇ GÜNÜ 4 BİN FORMA!

Schalke ile oynanacak maç öncesinde formalara yüklenen yönetim büyük bir talep bekliyor. TT Arena ve çevresinin oldukça kalabalık olması beklenirken sarı-kırmızılı taraftarların yaklaşık 4 bin forma alacağı tahmin ediliyor. Tabii bu da oldukça önemli bir gelir anlamına geliyor. 120 TL'ye satılan formaların 60 TL'si G.Saray'ın kasasına giriyor. Yaklaşık olarak 240 bin TL'lik bir gelir bekleniyor. Sezon geneline bakacak olursak da yönetimin memnun olduğu bir gerçek.

BÜFELER ‘STOK’ YAPTI

Taraftarını düşünen ve hiçbir şeyden mahrum kalmasını istemeyen sarı-kırmızılılar, Schalke maçına gelecek 52 bin kişi için büfeleri önceden stokladı! Maça gelen futbolseverlerin yarısının alışveriş yapacağı düşünülerek 25 bin su hazırlandı. Yiyecek sayısı önemli bir ölçüde artırıldı. Kısacası sarı-kırmızılılar 52 bin taraftarı sayesinde her alanda önemli bir kazanç elde edecek…

KOREOGRAFİ YERİNE KARTON!

Sarı-kırmızılı taraftarlar futbolseverleri alıştırdığı koreografi şovunu Schalke maçında yapmayacak. Ancak yine de boş durmayan ultrAslan Üni üyeleri 2 gündür TT Arena'da hummalı bir çalışma gerçekleştiriyor. Yarınki maçta bu kez karton şov ile tribünler renklenecek.

Bahadır ÇOKİŞLER/AMK