SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Onunla oynamak bir onur!

Chelsea emektarı orta saha gün be gün kulüp tarihinin gol rekoruna yakınlaşırken, yıldız oyuncunun İspanyol takım arkadaşı Lampard hakkında konuştu.

Güncellenme: 09:25, 19/02/2013
Onunla oynamak bir onur!

Chelsea emektarı Frank Lampard, sezon sonunda kontratı sona erecek olmasına rağmen hala tam performans oynamya devam ediyor.

İngiliz oyuncunun takım arkadaşı Juan Mata ise Chelsea ‘efsanesi’ Frank Lampard’la yan yana futbol oynamış olmanın onur verici olduğunu söyledi. Bobby Tambling’in gol rekoruna her geçen gün daha çok yaklaşan 34 yaşındaki oyuncunun sezon sonunda ise kontratı sona eriyor.

Veteran yıldızın İspanyol takım arkadaşı, “Taraftarın neden Lampard’ın takımda kalmasını istediği ve onu çok sevdikleri çok açık. Müthiş bir insan, büyük bir kaptan ve bir efsane. Ben ve takım arkadaşlarım için onunla futbol oynuyor olmak onur verici bir durum.” dedi.

Lampard’ın yaklaşık 10 sezondur her maç en az on golü olduğuna dikkat çeken matador, “Premier Lig’de her sezon en az 10 golü var. O gerçekten de dünyanın sayılı oyuncularından.” ifadelerini kullandı.

Eğer Lampard takımdan ayrılırsa onun yerini doldurmaya en ideal isim olarak Brezilyalı Oscar’ın adını veren Mata, “Hala 21 yaşında, yani çok genç ve daha şimdiden müthiş futbol oynuyor. Onunla oynamaktan çok memnunum. Memnunum çünkü o da harika bir insan.” diye konuştu.

Frank Lampard’ın Chelsea ile olan sözleşmesi Haziran ayında sona erecek. (Goal)