SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Borussia Dortmund’un başarılı orta saha oyuncusu İlkay Gündoğan, Galatasaray’ın Schalke karşısındaki şansını değerlendirdi.

NTVSpor’a konuşan Türk asıllı Alman oyuncu, “Drogba ve Sneijder transferleri benim için şaşırtıcı oldu. Kendinlerini kanıtlamış ve iyi oyuncular. Ben Türkiye’den teklifler aldım, ama şu an Almanya’da çok mutluyum ve Dortmund’dan ayrılmayı düşünmüyorum. Ama gelecek ne gösterir bilemeyiz. Galatasaray’ın maçları çok keyifli geçecek. Maç için akrabalarım bilet istiyor. Çok çekişmeli olacak ve bende keyifle izleyeceğim.” dedi.

Borussia Dortmund’a ilk geldiğinde forma şansı bulamadığını anlatan Gündoğan, “İlk geldiğimde zorluk yaşadım. Forma şansı bulamadım. Sonra herkes tatil yaparken ben çalıştım ve çok uğraştım. Takımı Almanya Kupası finaline taşımam kariyerimi çok etkiledi. Sonra Almanya ile Avrupa Şampiyonası’na gittim.” diye konuştu.

Ligde bu sezon çok şansları olmadığını kabul eden İlkay Gündoğan, “Aramızda 15 fark var, bu farkın dönmesi imkansız. Bizim son iki şampiyonluğumuz biz dahil herkes için sürpriz oldu. Genç bir takımız ve bu bizim için zor bir şey. Üç kulvarda oynamaya çalışıyoruz ve tecrübe kazanıyoruz. Bu sezonu ikinci bitirmek de bizim için başarı olacaktır.” ifadelerini kullandı.

İlkay Gündoğan, Koray Günter ve Nuri Şahin’le birlikte Borussia Dortmund takımında forma giyen 3 Türk oyuncudan biri olarak dikkat çekiyor.

Yayınlanma Tarihi:10:46,