SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Premier Lig’in son şampiyonu Manchester City transfere doymuyor.

Manchester City, Şampiyonlar Ligi’nden elendikten sonra ligde de Manchester United’ın 12 puan gerisine düşünce gözünü önümüzdeki sezona çevirdi. Balotelli’nin takımdan ayrılmasının ardından forvet bölgesine ara transfer döneminde takviye yapmayan Manchester ekibinin en büyük hedefi Brezilyalı yıldız oyuncu Neymar.

Arap yatırımcıların takımı satın almasından sonra transfer konusunda oldukça cömert davranan mavi beyazlılar Neymar için de kesenin ağzını açacak gibi görünüyor.

Geçtiğimiz hafta oynanan İngiltere-Brezilya hazırlık maçı için Neymar’ın ailesi de İngiltere’ye gelmişti. Manchester City’nin yöneticileri Neymar’ın ailesi ile bir araya geldiler ve Neymar’a olan ilgilerini dudak uçuklatacak bir rakamla telaffuz ettiler: 55 milyon pound!

Brezilya’nın ev sahipliği yapacağı 2014 Dünya Kupası’na kadar ülkesinden ayrılmayacağını her fırsatta dile getiren Neymar’ın bu teklife nasıl bir cevap vereceği şimdiden büyük bir merak konusu. Zira Neymar için Barcelona ve Real Madrid’in de ne kadar ısrarcı oldukları biliniyor.  (Vatan)