SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milan’ın emektar futbolcusu Gennaro Gattuso, İtalyanların Barcelona’nın adımlarını takip ederek yeniden başarıyı yakalayabileceklerine inandığını söyledi.

San Siro’da tam 13 sene forma giyen İtalyan oyuncu, futbolunun son demlerini Sion kulübünde oynuyor. Eski takımının başarılı zamanlarına dönmesini dilediğini söyleyen veteren orta saha, başarının yolununun Barcelona’nın adımlarını izlemekten geçtiğine inanıyor.

Mundo Deportivo’ya konuşan Gattuso, “Barcelona çok dramatik bir geçiş dönemi yaşadı. Şimdi de herkes Barcelona gibi olmak istiyor ve onların futbolunu kopyalama planları yapıyor, onların genç takımıyla çalışmak istiyor.” dedi.

Her şeyin Johan Cruyff’la başladığını ifade eden İtalyan oyuncu, “Bence Milan da şimdi aynı yoldan geçiyor. Artık paranız olmadığında izlenecek yol da tam olarak bu.” diye konuştu.

Barcelona’nın sabırlı oluşunu da anımsatan orta saha, “Gençlerin takıma entegre edilmesi ve başarıların gelmesi bir günde olmadı. Bu zaman alır ve sabır gerektirir. Barcelona’da da bu bir süreçti. 2000 yılında Barcelona’da kupayı kaldırışımızı hatırlıyorum. Coco ve Bierhoff’un golleriyle kupayı kazanmıştık. O zamanın Barça taraftarı da takımlarının durumundan şikayetçiydi ve Real Madrid kupaları topluyordu. Şİmdi ise işler değişti. Bu Milan’ın da başına geldi, 25 senelik başarılı bir dönemden sonra şimdi 2-3 sene sabırlı olmamız gerekli. ” ifadelerini kullandı.

Milan, Şampiyonlar Ligi’ni en son 2007 yılında kazandı, geçtiğimiz sezonsa Barcelona’ya çeyrek finalde elendi. (Goal)