SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Juventus Teknik Direktörü Antonio Conte, Barcelona’nın süper yıldızı Lionel Messi’nin ancak bir silah yardımı ile durdurulabileceğini belirterek Arjantinli yıldızın durdurulamaz olduğunu ima etti.

Serie A’da yılın teknik direktörlerine verilen Panchina d’Oro ödül töreninde açıklamalarda bulunan Conte, “Messi’yi durdurmak mı? Belki bir silahla bunu yapabilirsiniz.” dedi.

Milan’ın Barcelona karşındaki şansını da değerlendiren Allegri, Umarım Milan gidebildiği kadar gider. Çğnkğ bu İtalyan futbolu için oldukça önemli. Artık Avrupa arenasında puanlar toplamamızın vakti geldi.” şeklinde konuştu.

Milan’ın Mario Balotelli transferi ile şampiyonluk yarışına sonuna kadar aday olduğunu düşünen teknik adam, “Balotelli tranfseri ile Milan’ın da şampiyonluk şansı sezon devam ettiği sürece sürecektir. Daha sezonun bitimine çok uzun bir yol var.” ifadelerini kullandı.

Milan Başkanı Silvio Berlusconi’nin teknik direktör Massimiliano Allgeri’ye taktik vermesi ile ilgili de dalga geçen Connte, “Ne yazık ki Andrea Agnelli bana hiç yardımcı olmuyor.” diyerek işine karışılmadığını gösterdi.

Goal.com