SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarı Lacivertli Yönetimin’in Portekizli Yıldıza, kulübün kırmızı kart ceza prosedürlerini uygulayacağı ve bir kereye mahsus olmak şartıyla başka ceza uygulaması yapmayacağı belirlendi.

Yönetimin konuyla ilgili Teknik Direktör Aykut Kocaman ile de bir görüşme yaptığı ve Kocaman’ın verdiği ; “Cezalandırmak çok kolay, önemli olan oyuncuyu kazanmak. Ayrıca 3 kulvarda mücadele ediyoruz ve Raul Meireles’e ihtiyacımız var” ifadelerinin yer aldığı raporu doğrultusunda ceza uygulamasına gitmeme kararı aldıkları gelen haberler arasında.

Hem takım arkadaşlarından, hem de hocası Aykut Kocaman’dan maç sonrası özür dileyen Meireles için, takım içerisindeki birlik ve bütünlük göz önüne alınarak bu kararın verildiği bildirildi.

Raul Meireles’in de çok üzgün olduğu ve yakın çevresine, “Ben onurlu bir futbolcuyum. Bu kulübün futbolcusuyum, bu kulup bana guvenip beni buraya getirdi. Ben bunu hic bir zaman unutmam. Takima katkida bulunmak icin, hocamiza verdigimiz sozu tutmak icin elimden geleni yapmaya devam devam edecegim. Aykut hoca bana en zor gunlerimde inandı sahip cikti, onu yari yolda birakmam. Sonuna kadar varim. Bu takim icin sonuna kadar calisacagim, savasacagim. Ben FB armasini laf olsun diye opmedim” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Konuyla ilgili Lig Radyo’ya açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Yöneticisi Yalçın Haker; Raul Meireles’in kırmızı kart pozisyonundaki hareketini isteyerek yapmadığını düşündüklerini ve bir daha böyle bir durumun tekrar etmeyeceğini düşündüklerini söyledi.

Lig TV