SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya Bundesliga’da istediği performansı gösteremeyen ancak Şampiyonlar Ligi’nde yoluna devam etmek isteyen Schalke 04 Çarşamba günü İstanbul’da Galatasaray ile karşılaşacak. İkinci tur ilk maçında TT Arena’ya konuk olacak Schalke’de kadro da şekillenmeye başladı.

Alman ekibinin oynadığı son Mainz maçında çıktığı 11’in Galatasaray karşısında da ufak değişiklikler ile tercih edilmesi beklenirken, sürpriz bir ismin sahaya çıkabileceği de gelen haberler arasında. Kurallar gereği Raffael’i oynatamayacak olan Teknik Direktör Jens Keller’in bu bölgede henüz 17 yaşındaki bir isim olan Max Meyer’i kullanabilecğei konuşuluyor. Alman U-18 takımının yıldızı olan ve Mainz maçında da 18 dakikada sahada kalan Meyer’in İstanbul’a getirileceği ifade edilirken Keller tarafından kadroda düşünüldüğü vurgulandı.

ÖNCE SINAV SONRA MAÇ

Mainz maçı sonrasında açıklamalarda bulunan Meyer de oldukça heyecanlı olduğunu dile getirirken, “Bu harika bir duygu. Hala titriyorum. Önce okulda sınava gireceğim ardından da İstanbul’a gideceğim. Bu bir rüya olmalı.” sözlerini kullandı. Henüz aynı zamanda lise öğrencisi de olan Meyer’in okulda sınava girip ardından takımla beraber Şampiyonlar Ligi maçına çıkması Alman basınında da günün konusu haline geldi.

Yapılan yorumlarda genç oyuncuların oynatılmasını destekleyen Schalke 04 taraftarları, “Böyle isimleri oynatıp tecrübe kazandırmalıyız. Onlar bizim geleceğimiz” ifadeleri kullanıldı.

Fotospor.com

Yayınlanma Tarihi:08:20,