SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, yarın oynanacak Schalke karşılşaması öncesinde gazetecilerin karşısına çıktı. Fatih Terim, Drogba’nın ilk 11’de başlayıp başlamayacağına yarın karar vereceklerini söyledi.

Fatih Terim’in konuşmasından satırbaşları şöyle:

– Schalke’deki eksik sayısı medya tarafından abartılıyor. Schalke’nin bu kadar güçsüz gösterilmesi bize yapılan bir kötülüktür. Çok kaliteli bir takımla onayacağız. Eksik saymaya bakarsak, bizde de çok eksik var.

– Taraftarlarımıza şöyle bir ricam olacak. Yarın bizim yanımızda olmaları her zamankinden daha fazla gerekiyor. Sabırla takımı desteklememiz lazım.

– Bizim burada gol yemeden alacağımız her sonuç bizi Almanya’da da avantajlı hale getirir.

– Drogba ve Sneijder önemli iki isim. Bir takım eksiklikleri var. Bizim önemli oyuncularımız vardı, önemli iki oyuncu daha katıldı. Şu geçiş dönemini alabileceğimiz en iyi performansı nasıl alabiliriz düşüncesiyle geçiriyoruz.

– Final maçlarında takım gerçekçi bir oyun, çok dikkatli bir oyun sergildedi. Bu maç da onlardan biri olmalı. Sabrımızla oynamamız gereken bir maç. Yarın öyle bir oyun seyredeceğiz. Oyuncularımdan aldığım mesaj budur. İnşallah sahaya yansır.

– Kafamda ilk 11 şekillendi. Bir yerde belki değişiklik yapabilirim. Eboue sakat değil, geçti. Daha doğrusu iyi durumda. Arkadaşlarımızla bir karar verdik. Birazdan da antrenman yapacağız.

– Sneijder ve Drogba’nın kısa süre içinde takımla bu kadar kaynaşması bizi sevindiriyor. Sneijder’in isteği ve takımı sahiplenmesi beni çok mutlu ediyor. Sneijder ve Drogba’dan önceki takımın son üç maçtaki performansını unutmayalım.

-Gerçekçi olmasa da insan hayal etmediği sürece başarılı olamaz. İlk hedefimiz ilk 16’ydı. Umarım ilk 8’e kalırız. Benim tecrübem diyor ki, biz burayı geçersek kimse yarı finalden memnun olmaz.

– Takımda yerli ve yabancı oyuncular harika bir aile ortamı kurdu. Drogba ve Sneijder 10 yıldır Galatasaray forması giyiyor gibi… Her türlü hazırlığı yapmış durumdayız. Takımım gibi ben de çok konsantreyim.

– Drogba, Sneijder, Burak konuşulması gereken bir golcü. Ama orada bir Selçuk da var ki bence Türkiye ve Avrupa’da istikrarlı oynayan önemli bir oyuncu. Ondan da bahsedilmesini isterim.

– Huntelaar’ın oynayıp oynamayacağını bilmiyorum ama bizde de Elmander sakat. Önemli oyuncuları var. Bunların başında Farfan geliyor. Yeni aldıkları Bastos iyi bir oyuncu.

Yayınlanma Tarihi:15:50,