SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

8 aylık ayrılığın ardından çok sevdiği kulübüne geri dönen 32 yaşındaki oyuncu, kaptanlığın ardından saha içindeki yardımlaşmayı arttırdı. Defans ile forvet arasında köprü olan Emre, orta sahaya yeniden hayat verdi.

İlk yarıda sadece 1 deplasman galibiyeti alan, ikinci devrenin başında oynadığı 3 deplasmanda da 3 puan alan ve bundan da öte oynadığı futbolla herkesi hayran bırakan F.Bahçe'de bu değişimin en önemli etkeni Emre Belözoğlu. 8 ay kaldığı Atletico Madrid'den çocukluğunun hayali olan F.Bahçe'ye dönen milli futbolcu, kelimenin tam anlamıyla takımı ayağa kaldırdı. Kaptanlık pazubandını koluna takar takmaz takımı bir araya getiren ve bütünleştiren Emre, arkadaşlarına yardımlaşmayı yeniden hatırlattı.

YARATICILIK DA ONDA!

Orta saha ile defans arasında köprü vaziyeti gören Belözoğlu, sarı-lacivertlilerin en önemli sorunu olan ‘yaratıcılık' konusunda da ilaç oldu adeta. Pas trafiğinde topun buluşma noktası olan Emre, böylece Cristian'ın da performanısını yukarı çekmesini sağladı.

Emre, özellikle Trabzonspor deplasmanında sergilediği inanılmaz futbolla Türkiye'de yeniden zirveye oturmuş durumda. Yıllardır ‘Türkiye'nin yetiştirdiği en iyi aktif oyuncu' sıfatını üzerinde taşıyan Belözoğlu, bu ismin hakkını vermeye gerçek anlamda başladı.

İLİŞKİLERİ DE DAHA İYİ

Avrupa’da forma giyemeyen, geldiği andan itibaren 3 Süper Lig maçına çıkıp 1 asist üreten 32 yaşındaki yıldız, takım arkadaşlarının da güvenini kazanmış durumda. Saha içi ilişkilerini bu kez çok iyi kuran Emre'nin, F.Bahçe'nin şampiyonluk yarışındaki en büyük kozu olacağı daha şimdiden çok net olarak gözüküyor.

ARTIK TEKMEYE DÖNÜP BAKMIYOR

Emre, Aykut Kocaman'la Bursa'da yaşadığı sorun sebebiyle geçen sezonun sonunda takımdan gönderilmişti. Kocaman'ın sebebi, Belözoğlu'nun artık F.Bahçe'ye zarar verdiği yönündeydi. Ve 8 ay A.Madrid'de oynayıp geri dönen solak yıldız, artık eski kimliğini de geride bırakmış durumda.

Özellikle Trabzonspor deplasmanında defalarca tekme yiyen Emre, bir kere bile arkasını dönüp tartışmaya girmedi, itiraz etmedi. Bu da ondaki değişimin ne kadar gönülden olduğunun en büyük göstergesi.

DİLMEN’İN BİLE GÖZÜNE GİRDİ!

NTVSPOR yorumcusu Rıdvan Dilmen Emre'ye hayran kaldı. Her zaman Kocaman'a destek veren ve Belözoğlu'nun Zokora'yla yaşadığı ırkçılık sorunu sırasında “Çantasını toplasın gitsin” diyen Dilmen, geri adım attı.

Emre’nin döneceğini ilk duyduğunda yakın arkadaşlarına “Ne işi var F.Bahçe'de. Neden dönüyor, emin misiniz?” diyen Rıdvan Hoca, Trabzon galibiyetinin ardından ise “Emre gitmeseydi şu an F.Bahçe'nin en az 6 puan fazlası vardı” dedi.

MADRID’DE ÇOK İYİ HAZIRLIK KAMPI YEDİ

Milli futbolcuyu sahada gören gözlerine inanamıyor. Bir oyuncu 8 ayda nasıl değişir, Türk futbolundaki yetersizlik ne seviyede bunun yanıtını Emre'de bulabiliriz. Türkiye'den gitmeden fizik olarak iyi olmayan ve sakatlıklarla başı belada olan 32 yaşındaki oyuncu, La Liga'ya ayak uydurmak için 4 kilo verdi ve mükemmel bir hazırlık kampı yedi. F.Bahçe'ye transferi son anda belli olan ve Atletico'nun hazırlık kampında bulunan Emre bu yüzden sahada inanılmaz işler yapabiliyor.

Eser ERENLER/AMK

Yayınlanma Tarihi:08:17,