SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ta art ardagelen sakatlıklar Başkan Fikret Orman’ı çileden çıkardı. Orman, “Sezon başından bu yana sakatlık yaşıyoruz. Yeter artık. Bir çözüm bulalım” dedi ve eski masör Necati Yücel’in göreve getirilmesini önerdi.

Teknik Direktör Samet Aybaba bu teklifi kabul etti. Ancak Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran’ın, Necati Yücel’in takımın içine girip fizyoterapistlerin sorumlusu olmasına karşı çıktığı öğrenildi.

Sabah gazetesinin haberine göre, başkan Orman, “Bir şans verilsin” diyerek son sözü söyledi. Başkanın bu kararından rahatsız olan Tamer Kıran kırgınlığını göstermek için geçen cumartesi günü Gaziantep maçında protokol tribününde oturmadı. Kıran’ın Sivas deplasmanına gidip gitmeyeceği merak konusu. Bu arada Necati Yücel dün göreve başladı.

DOKTOR OLDUM!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, sakatlık yaşanmaması için futbolcuların kendilerine daha iyi bakmaların gerektiğini söyledi.

Orman, “Artık araştırmaktan doktor gibi oldum. Profesyonel oyuncuların daha fazla kendilerini programlarına uyarak çalıştırmaları lazım. Maça başlamadan evvel ısınmaları, kuvvetlendirme antrenmanlarını yapmaları, gıdalarına dikkat etmeleri lazım. Biraz şanssızlık da var. İnşallah bundan sonra da şansımızın döneceğine inanıyorum” dedi.

Orman takımı ise şöyle değerlendirdi: “10 kişilik rakibe puan vermek üzücü. Üzüntüden iki günde zor toparlandım. Daha önümüzde alabileceğimiz 36 puan var. İyi top oynuyoruz.”