SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tecrübeli hoca Orduspor ile oynadıkları karşılaşmayı yöneten hakem Yunus Yıldırım ile ilgili olarak, “Hocanın tek doğru kararı beni dışarı atmaktı.” diye konuştu.

Hafta sonu oynanacak Eskişehirspor maçının çalışmalarına başlayan İstanbul BŞB’de Teknik direktör Bülent Korkmaz, antrenman öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Hakemin kötü yönetiminden yakınan Korkmaz, “Orduspor maçının hakemi Yunus Yıldırım hakkında fazla bir şey söylemek istemiyorum. Maçla ilgili yorumları, yorumcular dahil herkes yaptı. Yunus Yıldırım’ın maç içinde yapmış olduğu tek doğru karar, beni oyundan atmaktı. Hoca, beni oyundan atarken yapmış olduğum hareketlerden dolayı kulübümden, takımdan ve futbol kamuoyundan özür diliyorum. Bizler de hata yapabiliriz. Bizim maça, Yunus Yıldırım’ın atanmasına sevinmiştim. Çünkü Yunus Hoca, gördüğünü çalan, doğru kararlar veren hakemdi. Zaman zaman, nasıl bizlerin olduğu gibi onların da formsuzluğu oluyor. Ligde bizim aleyhimize kolay kararlar verilmeye başlandı. Hakemlerin biraz daha dikkatli olması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.