SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Top isteyince akan sular durur!

18 Şubat 2013

Eskiden kağıt şapkalarla maça giderdik. Gündüz maçları için sabah erkenden yola çıkar, ezeli rakiplerimiz ile yan yana bilet kuyruğuna girerdik. Dolmabahçe'den Taksim'e giderken Gümüşsuyu yokuşundan hep beraber yürürdük. Şimdi, “Vay be neydi o günler…” diye hayıflanıyoruz. Futbolumuzu bu günlere getirenler utansın…

Aykut Kocaman'ın ekibi bir hafta içinde ‘Denizler üstü' yolculuk yaptı. Önce Akdeniz'de Giray Bulak'ın çalıştırdığı Mersin İdman Yurdu'na konuk oldu sarı lacivertliler. Akdeniz'de 3 puan çıkaran Kanarya, bu kez Karadeniz'de Tolunay Kafkas'ın çalıştırdığı Trabzonspor ile karşı karşıya geldi.

Öyle bir ilk dakika oynandı ki… Top bir o kalede, bir bu kaledeydi. Henüz 22. saniyede Sow kaleci Onur ile burun buruna kaldı ve net bir fırsatı kullanamadı. Ardından Trabzon'un baskısı ve tartışmalı bir pozisyon vardı. Kaleci Volkan'ın kısa düşen topunu Adrian yaklaşık 40 metreden vurdu ve Egemen çizgiden kafayla çıkardı. Hakem Bülent Yıldırım, yardımcısının da onayıyla topun çizgiyi tamamen geçmediğine kanaat getirdi. Tekrarına baktığımızda Trabzon'un nizami golünün güme gittiğini gördük.

EKMEĞE YAĞ SÜRMEK Maçın kader anlarından biriydi bu. Trabzon taraftarı bu dakikadan itibaren atmosferi gerdi ve Fenerbahçe'nin ekmeğine tam anlamıyla yağ sürdü. Kuyt'un kale içine kestiği kötü pasında Sol Bamba sahneye çıktı ve kaleci Onur'u avladı. Bu gol ev sahibi takımın bütün hevesini kaçırdı sanki. Ardından Cristian farkı ikiye çıkardı.

İlginç bir maç oldu. İki takım da beklenenden fazla gol pozisyonuna girdi. Futbol şansının Fenerbahçe'nin yanında olduğunu söylemek lazım. Atılan ilk iki golde de top sarı-lacivertlileri istedi.

Emre Belözoğlu kariyerindeki en sakin Trabzonspor maçlarından birini oynadı. Takımını tam bir kaptan edasında saha içi lideri olarak yönlendirdi.

Sonuç olarak Trabzon'dan 3 puanla ayrılan Fenerbahçe, lider Galatasaray ile arasındaki puan farkını korumuş oldu. Bu skor ve ortaya konulan futbolun önümüzdeki haftalara olumlu yansıması halinde zirve yarışı son haftaya kadar devam eder.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek