SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Şampiyonlar Ligi H grubunu ikinci sırada tamamlayan sarı-kırmızılı ekip, Fatih Terim’in kariyerinde bir ilki yaşamasını sağladı.

Fatih Terim G.Saray’ın başında daha önce Şampiyonlar Ligi’ne 5 kez katılmış fakat hiç tur atlayamamıştı. Terim, bu sezon takımıyla ikinci tura çıkarak şanssızlığını kırmış oldu.

TERİM’İN İDEAL KADROSU İLK KEZ

Şampiyonlar Ligi’nde istediği sayıda yabancı oyuncuya yer verebilecek olması Fatih Terim’i bu maç öncesinde rahatlatıyor. Terim isterse sol kanatta Riera ile Amrabat’ı aynı anda oynatabilecek. Ancak Sneijder’in sola yakın serbest adam durumunda oynayacak olması, Amrabat’ı taktik gereği kulübeye yollayacak. Aynı şekilde savunmanın sağında da Eboue’nin formasını Sabri’den geri alması bekleniyor.

G.Saray’ın Shalke karşısındaki muhtemel onbiri şöyle bekleniyor:

Muslera- Eboue, Semih, Dany, Riera- Hamit, Melo, Selçuk – Sneijder, Burak- Drogba. Ayrıca Elmander, Umut, Sabri, Hakan Balta, Yekta, Amrabat gibi isimler de kulübede olacak.

TERİM’DEN FUTBOLCULARINA “ALMAN DİSİPLİNİ” UYARISI

Bu arada teknik direktör Fatih Terim oyuncuları ile yaptığı toplantıda son günlerde Shalke’nin kadrosundaki eksikliklerin medyada fazla magazine edildiğine dikkati çekerek, “Alman takımlarının eksik olması fark etmez. Ne kadar disiplinli ve sisteme bağlı olduklarını çok iyi biliyorsunuz. Rakibimiz zor durumda değil. Medya sürekli Shalke’yi zayıf gösterme amacında. Buraya bizi yenmek amacıyla geliyorlar ama siz buna çok çalışarak fırsat vermeyeceksiniz” uyarısında bulunduğu öğrenildi.

SHALKE TRİBÜN GELİRİ 1,5 MİLYON DOLAR

G.Saray Yönetimi, Schalke maçı bilet fiyatlarını Türkiye Ligi bilet fiyatlarından daha pahalı satınca, kulübün kasasına ek 1,5 milyon dolar daha koydu. Kombine biletler dışında satılan 12 bin biletin en ucuzunun 80 TL’den satılmasıyla elde edilen hasılat 1,5 milyon dolara ulaştı. 12 bin biletin tamamı satılırken, kulübün bilet satış ofisine ek olarak 10 bin bilet başvurusu yapıldığı bildirildi.

Yayınlanma Tarihi:11:45,