SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Medical Park Antalyaspor Yönetim Kurulu, Cumartesi günü oynanan, karabükspor maçında bazı taraftarların sebebiyet verdiği olaylar üzerine toplanarak bir açıklama yaptı.

Açıklama aynen şöyle: “Takımımızın 16 Şubat 2013 Cumartesi günü AÜ Stadyumunda DÇ Karabükspor ile oynadığı Spor Toto Süper lig müsabakası öncesi, esnası ve sonrasında bazı taraftarlarımızın sebebiyet verdikleri olaylar, Antalyaspor camiası, Antalyalılar, spor kamuoyu ve Kulübümüzün üzüntü ve endişesine mahzar olmuştur.

Bazı kişilerin gerçek dışı iddia ettikleri gibi kulübümüzün hiç bir kişi veya kuruluşa ücretsiz bilet, davetiye veya kombine kart vermesi veya teklif etmesi hiç bir zaman söz konusu olmamıştır. Yürürlükteki kanun gereği böyle bir uygulama yapılması da kesinlikle mümkün değildir. Bu konuda tüm kayıtlarımız yürürlükteki mevzuatlar gereği açıktır ve devamlı olarak ilgili kurumlar tarafından da denetim altındadır. Ayrıca mevzuat gereği misafir takımlara Kamu kontrolündeki protokol tribününde sınırlı sayıda ücretsiz davetiye verilmekte, bunun dışındaki misafir takım taleplerinin tamamı ise ücretli olarak karşılanmaktadır.

Bazı taraftar ve gruplarının satın almış oldukları kombine kartları kaybettiklerini bildirerek, Kulübümüze yazılı müracaatla kaybolan kartların numaralarını vermek suretiyle bu kartların iptalini ve yerlerine yeni kartlar verilmesini talep etmişler ve işbu talepleri de karşılanmıştır.

BİLET FİYATLARIMIZ BELLİDİR

Kulübümüzün yönetilmesi yürürlükteki mevzuatlar doğrultusunda demokratik ve şeffaf bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda Yönetimimiz ve profesyonel personelimiz, taraftarlarımızın ve kamuoyunun her türlü eleştiri ve önerilerini her daim dikkate almaktadır. Ancak takdir edileceği üzere tüm bu talep, eleştiri ve protestoların, medeniyet ve nezaket kuralları çerçevesinde kişilere ve kurumlara hakaret edilmeden ve zarar verilmeden gerçekleştirilmesi demokrasi ve kamu düzeni gereği bir zorunluluktur.

Bu kapsamda Genel Kurulumuz ve tribünlerde taraftarlarımızın bilet fiyatlarının yüksekliği ile ilgili talepleri, ekonomik gerçeklerimiz doğrultusunda değerlendirilerek azami oranda indirim yapılması sağlanmıştır. Son müsabakalarda kale arkası bilet fiyatlarımız kişi başı 5 (beş) TL ve maraton tribünü ise 10 (on) TL olarak uygulanmaktadır.

DEĞERLENDİRME SAĞDUYULU KAMUOYUNUN

Kulüp yönetimimiz büyük bir özveri, sevgi ve sosyal sorumlulukla, Spor Toto Süper ligde yarışan profesyonel takımımızın başarısı için gereksinimi olan maddi kaynakları sağlamak için karşılıksız zaman harcamaktadır. Yönetimimizde bulunan saygın kişilerin şahsi, maddi ve manevi menfaat sağladığı ile ilgili ortaya atılan söylemler de mesnetten yoksun ve gerçek dışıdır. Kulübümüzün tüm idari ve mali kayıtları şeffaf ve tam denetim altındadır. Tarihindeki en başarılı sezonlardan bir tanesini geçirmekte olan takımımıza maddi destek bir yana moral ve tribün desteği vermesini beklediğimiz bazı taraftarlarımızın bunun aksine hareket etmelerini kabule şayan bulmuyoruz ve değerlendirmesini de sağduyulu kamuoyuna bırakıyoruz.

ART NİYETLİ KİŞİLER

Maalesef bazı art niyetli kişiler, kulübümüzün idare ve yönetiminde bulunan kişilerin aleyhine, mesnetsiz iftiralarla ve özellikle genç taraftarlarımızı kışkırtarak suç işlemeye teşvik etme gayreti içerisinde oldukları duyumunu almış bulunmaktayız. Genç taraftarlarımız bu yanlış bilgilere itibar etmeyip, sağduyulu ve dikkatli olmaya davet ediyoruz. Ayrıca bu genç taraftar kardeşlerimize gerçek ve doğruları en samimi olarak kendilerine anlatacak kişilerin aile büyükleri, öğretmenleri ve velileri olduğunu ve sadece onlara itibar etmelerini tavsiye ediyoruz. Bunun ötesinde öğrenilmek istenen tüm hususların yazılı olarak sorulması halinde, kulübümüz gerçek, açıklayıcı bilgi ve belgeleri de sunmaya her zaman hazırdır.

ŞİDDETLE KINIYORUZ

Tribünlerde ve toplu mekanlar da kamusal düzen ve asayiş, mevcut mevzuata göre, kolluk kuvvetleri tarafından sağlanmaktadır. Dolayısıyla, yine bazı art niyetli kişilerin taraftarlarımızı yanlış yönlendirerek kolluk kuvvetlerinin kulübümüz yönetiminin inisiyatifiyle hareket ettiği söylemleriyle, yanlış yönlendirerek suç işlemeye teşvik etmelerini kamuoyu önünde şiddetle kınıyoruz.

Taraftarlarımızın her zaman kanunlara uymak suretiyle cezaya maruz olmaması en büyük temenni ve arzumuzdur.