SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe’nin deplasmanda Trabzonspor’u 3-0’la geçtiği karşılaşmanın ardından çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Emre Belözoğlu’nun sezon başında takımda yer alması durumunda Fenerbahçe’nin 6 puan daha fazla alacağını öne süren Dilmen, sarı-lacivertli ekibin Avrupa’da yarı final yapmasının kendisini şaşırtmayacağını da söyledi.

İşte Dilmen’in açıklamalarından satırbaşları:

– Emre, çok zeki çocuk. Bakın Fenerbahçe’den gitti demiyorum, gönderildi. Madrid’de Emre’nin sinirlerini bir almışlar, belli. Fenerbahçe’ye gelmesi onun için de şans, 1980 doğumlu bir oyuncu. Galatasaray’dan gelip de bu kadar sevilen başka bir oyuncu daha yok. Büyük Mehmet abiye çok saygı duyulurdu, Tanju Fenerbahçe formasıyla 50 gol attı ama Emre bir başka sevildi. Normalde teknik direktörle kavga eden adam çok tutulmaz, geri istenmez ama Fenerbahçe taraftarı nasıl sevdiyse Emre’yi, tekrar gelince bağrına bastı. Emre de ‘ben tekrar cennete geldim, bari işime sarılayım’ diyerek tekrar çok iyi oynadı. Emre, geldi burada hem oynuyor, hem oynatıyor. Eğer, sezon başından beri bu Emre olsaydı 6 puan daha fazlası olurdu.

“FENERBAHÇE, ÇEYREK YA DA YARI FİNAL YAPARSA…”

– Fenerbahçe çok kritik bir Mersin maçı oynadı, çok kırılgan bir maçtı. Orada puan kaybedip, BATE’den kötü bir sonuçla gelseydi herkes bekliyordu, muhalefeti vs. Şimdi Fenerbahçe çeyrek final, yarı final yaparsa şaşırmamak lazım. Ligde de tekrar ben bu iddiada varım.