SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Puan kaybından sonra ortaya çıkan bir haber değil okuyacaklarınız. Dışarı sızdırılmaması için büyük çaba sarfedilmesine rağmen Beşiktaş kulislerinde uzun süredir konuşulan şeyler bunlar. Lafı uzatmaya gerek yok; siyah-beyazlı futbolcular kendilerine bakmıyorlar. İsimleri bizde saklı birden fazla kaynak hep aynı şeyi söylüyor: Sık sık yaşanan sakatlıklar, uzun süren iyileşme süreleri, maçların son bölümünde düşen performanslar ve yenilen goller hatta konsantrasyon eksikliklerinin nedeni Beşiktaşlı futbolcuların gece hayatları…

TEMPO YORUYOR

Genç bir takım kuran Samet Aybaba, yetenekli ayakların azlığını koşan, savaşan, zorlayan bir takım kurarak gidermeyi seçti. Avrupa'dan men edilen siyah-beyazlılar da kupaya da erken havlu atınca maç sayısı fazla olmadı. Ancak Aybaba'nın tempolu futbolu, dar kadroyla birleşince futbolcuların üzerine yük bindi. Bu aşırı güç kaybının tek çözümü ise futbolcuların kendilerine bakmalarına bağlı. Siyah-beyazlılar işte burada kaybediyor…

Aldığımız bilgilere göre bazı futbolcular kendilerine dikkat etmiyorlar. Çoğu zaman vücudun güç toplaması için en önemli faktör olan idman sonrası soğuma çalışmalarına bile katılmadan hemen tesislerden ayrılıyorlar. İstanbul'un gece hayatını da yakından tadan bu futbolcular, geç saatlere kadar eğleniyor; dinlenemiyor, uyku uyumuyor. Öyle ki yöneticiler sık sık, ‘X futbolcunuzu şurada gördük. Geç saatlere kadar eğlendi' telefonları alıyor. Ve bu durum Fikret Orman ve kurmaylarının keyiflerini de kaçırıyor. Duyumlarımıza göre ‘Beşiktaş'taki gece kartalları'nın başını Ersan Gülüm, Oğuzhan Özyakup ve Fernandes çekiyor. Her ne kadar Manu, özel çalışmalar yaparak güçlense de takımdaki bazı isimlerin bu halinden ne teknik heyet ne de yönetim memnun.

GUTİ Mİ ALIŞTIRDI?

Beşiktaşlı futbolcuları alemciliğe Guti'nin alıştırdığı iddia ediliyor. 2010'da siyah-beyazlı takıma gelen, bir sene sonra da ayrılan İspanyol futbolcu İstanbul macerasında pek çok defa alkollü kameralara yakalanmıştı. O dönem Guti ile yakın arkadaş olan Ersan'ın bu alışkanlığı şimdiki ‘kanka'sı Oğuzhan'a bulaştırdığı belirtiliyor.

ARKADAŞLARI DA KIZIYOR

Alemc, futbolcular diğer Beşiktaşlı oyuncuları da kızdırıyor. Bunu, yakın zamandaki iki açıklama gösteriyor. BJK Dergisi'ne konuşan Sivok'un, “Takımdaki yetenekli gençleri söyleyerek şımarmalarını istemiyorum” ile Holosko'nun Lig TV Quiz'de, “Gençlerin saha dışında çalıştığını görmek zor” sözleri durumu aslında özetliyor.

AMK, 13 Şubat'ta Toraman'ın arkadaşlarını uyardığını yazmıştı.

Utkan AYDIN / AMK

Yayınlanma Tarihi:08:13,