SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Didier Drogba, Galatasaray formasını ilk kez giydiği Akhisar Belediye maçında attığı gol ve oynadığı futbolla Türkiye’nin gündemine oturdu. Sarı-kırmızılı takımın başkanı Ünal Aysal’ın danışmanı Bülent Tulun, transfer görüşmelerinin başladığı ilk günden bu yana adeta yanından ayrılmadığı Fildişili süper yıldız hakkında Takvim Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu.

HER İDMANDAN SONRA ÖZEL ÇALIŞIYOR

Zannedilenin aksine Drogba’nın çok mütevazi bir insan olduğunu söyleyen Tulun, “35 yaşında olmasına rağmen idmanlarda en çok çalışan futbolculardan birisi. Her antrenmandan sonra yaklaşık 1 saat şut çalışması yapıyor. Ayrıca takım arkadaşları üzerinde müthiş bir etkisi var” ifadesini kullandı.

GALATASARAY’I ÇOK SEVİYOR

Drogba’nın küçük şeylerden mutlu olan birisi olduğunuda belirten Bülent Tulun, “Galatasaray’ı çok seviyor. Zaten Akhisar maçındaki performansı ve gol sevinci de bunu gösteriyor. Ayrıca müthiş bir kariyeri olmasına rağmen tüm kaprislerden de arınmış” dedi.

FLORYA’YA YAKIN OTURMAK İSTİYOR

Tulun, Drogba ve ailesinin oturması için birçok lüks ev önerisinde bulunduklarını ifade ederek, “Fakat Drogba ısrarla Florya’ya yakın oturmak istediğini söyledi” diye konuştu.

Tulun, Drogba’nın kendisiyle her görüştüğünde taraftarları övdüğünü ve “Onlar dünyanın en iyisi” dediğini de ifade etti.

Yayınlanma Tarihi:11:10,