SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’un baskılı futbolu karşısında zorlanan Fenerbahçe savunması bu dakikada üst üste 2 hata yaptı. Bekir’in hatalı geri pasında Volkan Demirel kaleden çıkarak topu uzaklaştırmaya çalıştı. Ancak Volkan’ın vuruşu yerden gitti ve yarı sahanın ortasındaki Adrian’ın ayağına geldi.

Ne olduysa o anda oldu ve Adrian’ın yaklaşık 40 metreden kaleye yolladığı topu Egemen, kaleye koşup kafayla çıkardı. Pozisyonda topun çizgiyi geçip geçmediği tartışması yaşandı ve hakemin kararı devam oldu…

PIERO GOL , MARKUS MERK GOL DEĞİL

Lig Tv’de yayınlanan Maraton programında  yayıncı kuruluşun yaptığı bilgisayar analizine göre (piero) topun çizgiyi geçtigi ve gol verilmesi gerektiği belirtildi. Fakat dünyanın en iyi hakemlerinden sayılan Markus Merk’in pozisyonu değerlendirmesinde topun çizgiyi tam olarak geçmediği ve bu sebepten dolayı gol kararı verilmemesinin doğru olduğunu söyledi.

RIDVAN DİLMEN ‘O POZİSYON GOL DEĞİLDİ’

NTV Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, gol pozisyonuyla ilgili olarak şöyle konuştu: Maç inanılmaz hızlı başladı. 15. saniyede pozisyon oldu. Sonra Adrian’ın pozisyonu oldu. Egemen gördüğümüz kadarıyla top çizgiyi geçmeden müdahale etti. Hakemin aslında o pozisyonu görme şansı yok, yardımcı hakem de koştu hemen ancak yetişme imkanı yoktu.

 

Yayınlanma Tarihi:07:48,