SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kadıköy’deki Sivas yenilgisi sonrası ligde ve Avrupa'da zor bir periyoda giren Fenerbahçe deplasman maçlarından çıkacak sonucu bekliyordu. Önce Mersin'de 1-0 kazanan sarı-lacivertliler 86 dakika 10 kişi oynadığı maçta BATE deplasmanında 0-0'lık bir sonuçla Türkiye'ye döndü. Virajın 3. halkası ise Trabzon'daydı. Korkulan deplasmanda atılan 3 golle alınan 3 puan hem camiayı hem futbolcuları hem de teknik direktör Aykut Kocaman'ı rahatlattı.

SEVİNCİ GİZLEYEMEDİ

Deneyimli teknik adam için Trabzon'un önemi ayrıydı. 1996 yılında şampiyonluğun ‘neredeyse' garantilendiği maçta “Sevinemiyorum” dediği için dönemin başkanı Ali Şen tarafından takımdan gönderilen Aykut Kocaman, yine aynı deplasmanda atılan 3 golde de sevincini gizleyemedi.

SIRA BORISOV’DA

Maç sonrası basın mensuplarına konuşan Kocaman, “Oyuncularım Borisov deplasmanı sonrası yeteri kadar dinlendi. Son yapılan antrenmanda da form durumlarının yüksek olduğunu gösterdiler. Onlardan beklentim yüksekti ve bunu başardılar. Onları tebrik ediyorum, şimdi düşünmemiz gereken bir rövanş maçımız var” şeklinde konuştu.

İrfan YİRMİBEŞ / AMK